reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Charytatywny kiermasz „Zostań Mikołajem dla Jagódki” przed starostwem

Kiermasz Świąteczny „Zostań Mikołajem dla Jagódki” przebiegał w świątecznej i wzruszającej atmosferze. Jagódka Michalak, i jej walka z chorobą SMA, mocno poruszyła serca mieszkańców naszego powiatu i miasta Kalisza, którzy licznie przybyli wczoraj pod Starostwo Powiatowe w Kaliszu, by pomagać malutkiej dziewczynce.

Na mieszkańców czekały liczne atrakcje, a dochód z wydarzenia zostanie przekazany na bardzo kosztowne leczenie Jagódki. Organizatorami wydarzenia byli: Powiat Kaliski, Dobrzy Ludzie Pomagający Jagódce, Gminne Centrum Kultury w Koźminku i Lokalna Grupa Działania LGD Długosz Królewski, Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej. W pomoc włączyło się wiele firm, podmiotów i osób z wielkimi sercami, za co chcemy bardzo serdecznie podziękować. „Celem Jarmarku Świątecznego była zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na leczenie malutkiej mieszkanki powiatu kaliskiego – Jagódki Michalak. Jagódka cierpi na ostrą postać rdzeniowego zaniku mięśni SMA. Leczenie wymaga olbrzymich nakładów finansowych. Potrzebne jest aż 9,5 miliona złotych. To ogromna suma, ale wiem, że się uda. Widzieliśmy wczoraj jak wiele współczucia i chęci pomocy jest w naszych społeczeństwie. To po raz kolejny nas przekonuje, że wspólnymi siłami pomożemy odzyskać Jagódce zdrowie” mówił Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.

Podczas Jarmarku Świątecznego, specjalnie dla odwiedzających mieszkańców, działały świąteczne stoiska. Ich oferta była bardzo szeroka. Sprzedawano wspaniałe stroiki, ozdoby świąteczne, zabawki, książki, ciasta, ryby, pyszne zupy, potrawy wigilijne, a nawet można było zakupić piękne, naturalne choinki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także przesympatyczne i przyjaźnie nastawione alpaki, które przyjechały do najstarszego miasta w Polsce z gospodarstwa „ALPAKOTELA” z gminy Ceków-Kolonia. Mieszkańcy z dużym entuzjazmem podziwiali te wyjątkowe zwierzątka, a także zabierali je na spacery. Podczas Jarmarku można było również skorzystać z przejazdu saniami Świętego Mikołaja, a jazda alejkami kaliskiego parku tym środkiem transportu z pewnością utkwi w pamięci przybyłych gości.

Uśmiechy widniały na twarzach dzieci, które pisały listy do Świętego Mikołaja i bardzo chętnie robiły sobie zdjęcia na magicznych saniach z tym dobrodziejem. Do najmłodszych mieszkańców ze słodyczami przyjechali także członkowie grupy motocyklowej MotoMikołaje oraz miłośnicy rowerów – Wigry Składaki Dobre Chłopaki. Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudzała również największa choinka w mieście. To około 15 metrowy świerk, którego efektowne udekorowanie było możliwe dzięki firmie Energa, która specjalnie na ten cel udostępniła profesjonalny podnośnik.

Pod Starostwem Powiatowym w Kaliszu było bardzo melodyjnie. To za sprawą części artystycznej, która rozpoczęła się od występu Orkiestry Dętej z Godziesz Wielkich pod batutą Marka Kubery. Tuż po charyzmatycznych muzykach na scenie wystąpili jeszcze młodzi artyści ze Szkoły Muzycznej Talent Studio w Kaliszu oraz Emilia Wrzos-Piątkowska ze swoimi uczniami, a także tancerze ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej i soliści z chóru „Kopernik”. Część muzyczną i cały jarmark świąteczny zakończył rozgrzewającym, energetycznym występem znany gwiazdor disco polo „Kordian”. Warto zaznaczyć, że w trakcie wydarzenia przeprowadzono również licytacje, z których  całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Jagódki Michalak. „Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali „Kiermasz Świąteczny Zostań Świętym Mikołajem dla Jagódki”, osobom i podmiotom wspierającym darami i własną pracą to wydarzenie. Dziękujemy przybyłym mieszkańcom za obecności i hojność.  Dziękujemy każdemu kto wspierał Jagódkę Michalak. Takie wydarzenia jak to wczorajsze pokazują, że w społeczeństwie jest mnóstwo zrozumienia, empatii i wrażliwości. Dlatego, ze wzruszeniem, jeszcze raz chcę wszystkim serdecznie podziękować za dobre serca i za wsparcie. Akcja trwa. Pamiętajmy i pomagajmy Jagódce” podsumował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Ozdoby świąteczne:

KGW Sobiesęki

Ozdoby przekazane z kiermaszu w gminie Godziesze Wielkie

Dorota Karpieko – Radna Powiatu Kaliskiego

Szkoła Podstawowa w Szczytnikach

Szkoła Podstawowa w Iwanowicach

Brzeziny 50 plus seniorzy

Szkoła Cosinus

Szkoła Plus Edukacja

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu

Przedszkole Marii Konopnickiej Kalisz

Przedszkole nr 9 w Kaliszu

Szkoła Podstawowa nr 11 w Kaliszu

Szkoła Podstawowa nr 3 w Kaliszy

Zespół Szkół na 9 w Kaliszu

Szkoła Podstawowa nr 7 w Kaliszu

Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu

Szkoła Podstawowa na 10 w Kaliszu

Panie z Koła Emerytów i Rencistów w Kamieniu

Szkoła Podstawowa w Kamieniu

IV Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu

Gastronomia:

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie

Dom Dziecka w Liskowie

KGW z LGD Długosz Królewski w gminach Brzeziny, Błaszki, Sieroszewice i Szczytniki

KGW Joanka

KGW Chwalęcice

OSP Iwanowice

Okupniczanki

Edyta Krystyniak i Magda Ziółkowska

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. J. Korczaka w Kaliszu

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5

Restauracja ARKA ze Smaszkowa k. Błaszek

Restauracja FENIKS z Lubanowa k. Błaszek

KTW Szałe

Dary:

Leśnictwo Wróbel przekazało dwie 4 metrowe choinki

Firma Energa – udostępnienie profesjonalnego podnośnika

Piekarnia „Bułeczka” w Zagorzynie

Firma Nestle Winiary

Grupa Producentów Warzyw „WANGA” Szulec k. Opatówka

Źródło: Starostwo Powiatowe; Fot.: Tomasz Potemkowski


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze