baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Czy osoby niepełnosprawne są dyskryminowane? List wojewody wielkopolskiego

Wojewoda wielkopolski Michał Zieliński skierował list z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W liście wojewody czytamy, że „wspólną powinnością jest tworzenie społeczeństwa, w którym każdy odnajduje szczęście i wsparcie”. Pełna treść listu poniżej.

Szanowni Państwo,
Wielkopolanki i Wielkopolanie,

obchodzimy dziś Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowa okazja do przypomnienia, że naszą wspólną powinnością jest tworzenie społeczeństwa, w którym każdy odnajduje szczęście i wsparcie – niezależnie od stanu zdrowia, wieku czy stopnia sprawności.

Wierzę, że dzisiejsza okazja pozwoli na szczególne dostrzeżenie osób z niepełnosprawnościami, które niejednokrotnie muszą przezwyciężać nie tylko ograniczenia architektoniczne, ale też te wynikające z dyskryminującego postrzegania przez innych. Jestem przekonany, że rosnąca świadomość społeczna, empatia i działanie z uwzględnienim potrzeb różnych grup społecznych mogą zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepsze i zapobiegać wykluczeniu.

Cieszę się, że rządowe projekty skierowane do osób z niepełnosprawnościami uzupełniane są i rozwijane przez niezliczone inicjatywy samorządowe i społeczne. Coraz większa świadomość na temat potrzeby kształtowania przestrzeni i wszelkich usług tak, by były dostępne dla wszystkich, umożliwia powszechny udział w życiu obywatelskim, rodzinnym czy zawodowym.

Składam podziękowania organizacjom i osobom, które pracują na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ich praw i godności. Państwa wiedza, doświadczenie i zaangażowanie pomagają osobom potrzebującym wsparcia w przezwyciężaniu ograniczeń, dają siłę i odwagę, by żyć pełnią życia. Osobom z niepełnosprawnościami, rodzinom i opiekunom życzę wszelkiego powodzenia, a także tego, by zawsze czuli się ważną częścią wielkopolskiej społeczności.

Łączę wyrazy szacunku
Michał Zieliński

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze