Duma Kalisza wygrywa u siebie i utrzymuje się w lidze

Ważne zwycięstwo KKS-u przed własną publicznością. Podopieczni Stanisława Szpyrki pokonali Garbarnię Kraków 2:1, w pojedynku 32. kolejki eWinner 2. ligi. Mimo dość szybko straconej bramki, w drugiej połowie Duma Kalisza, w krótkim odstępie czasu, zadała dwa poważne ciosy rywalom. Wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się Piotr Giel oraz po rzucie karnym Nestor Gordillo. Warto podkreślić, że dzisiejsza wygrana zapewniła “Trójkolorowym” utrzymanie w eWinner 2. lidze.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli KKS-u. Pierwszą groźną okazję przyjezdnych w meczu, na bramkę zamienił w 12. minucie Kacper Duda. Zawodnik rywali poradził sobie z defensorami “Trójkolorowych” i skutecznie uderzył z pola karnego. W 22. minucie niewiele brakowało, aby Duma Kalisza wyrównała. Żaden z kakaesiaków nie zamknął jednak dobrego dośrodkowania Andrzeja Kaszuby. Chwilę później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Przemysław Stolc. Z płaskim i zbyt słabym uderzeniem z pola karnego poradził sobie goalkeeper Garbarni. Po akcji napędzonej przez Piotra Giela w 29. minucie, bliski wpisania się na listę strzelców był Mateusz Wysokiński. Strzał kakaesiaka sparował na rzut rożny bramkarz przyjezdnych. W 34. minucie kapitalne uderzenie z 16. metra oddał Nestor Gordillo, jednak refleksem wykazał się Dorian Frątczak. Na chwilę przed przerwą dużo szczęścia mieli podopieczni Stanisława Szpyrki. Po uderzeniu jednego z rywali, piłka odbiła się od słupka.

Na start drugiej połowy celny strzał, z rzutu wolnego, oddał Adrian Łuszkiewicz. W 56. minucie, po zejściu do boku i dograniu Piotra Giela, z główki uderzył Mateusz Wysokiński. Kilka chwil później, ponownie dobre uderzenie zaprezentował aktywny w meczu Gordillo. Po tym uderzeniu piłka nieznacznie ominęła słupek bramki. Wyrównanie nastąpiło w 60. minucie. Świetną wrzutkę ze sporej odległości Hiszpana, uderzeniem z główki wykończył Piotr Giel. Na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej mieliśmy remis 1:1. “Trójkolorowi” poszli za ciosem i kontynuowali ofensywną postawę. Wbiegający do środka Giel był faulowany w polu karnym. Jedenastkę dla KKS-u wykorzystał w 65. minucie Nestor Gordillo. Bartłomiej Putno mógł podwyższyć prowadzenie w końcówce spotkania. Jego uderzenie, z 84. minuty, było minimalnie niecelne. Na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu, jeden z zawodników Garbarni, za zagranie ręką, otrzymał czerwoną kartkę. Rywal nieprzepisowo zatrzymał kontratak Dumy Kalisza. Jeszcze w doliczonym czasie drugiej połowy, dwie dobre okazje miał Michał Borecki. Najpierw pomocnik oddał solidny strzał z rzutu wolnego, później mógł zdobyć bramkę z pola karnego, po dograniu Jakuba Staszaka. Ostatecznie rezultat meczu nie uległ już zmianie i “Trójkolorowi” mogli się cieszyć z 3 punktów – pierwszych od serii 4 porażek (nie wliczając walkowera z GKS-em Bełchatów). Dzisiejsze zwycięstwo zapewnia także kaliskiej drużynie utrzymanie w kolejnym sezonie eWinner 2. ligi.

32. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 07.05.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Garbarnia Kraków 2:1 (0:1)
0:1 Kacper Duda 12. min, 1:1 Piotr Giel 60. min, 2:1 Néstor Gordillo 65. min k.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 37. Nikodem Zawistowski (77. min 22. Karol Smajdor), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 32. Przemysław Stolc, 15. Jakub Staszak – 24. Mateusz Wysokiński (87. min 8. Mateusz Mączyński), 6. Andrzej Kaszuba (60. min 16. Bartłomiej Putno), 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (77. min 11. Michał Borecki) – 99. Piotr Giel (87. min 9. Mateusz Majewski).

Garbarnia Kraków: 1. Dorian Frątczak – 17. Patryk Warczak (54. min 98. Bartłomiej Purcha), 20. Mateusz Kardas, 31. Donatas Nakrošius, 32. Kamil Bentkowski (46. min 11. Daniel Morys) – 7. Wojciech Słomka (78. min 19. Kacper Rogoziński), 29. Kacper Duda (69. min 10. Kamil Kuczak), 21. Mateusz Nowak (46. min 6. Mateusz Duda), 53. Wiktor Szywacz, 99. Michał Feliks – 8. Michal Klec.

Żółte kartki: Kaszuba, Stolc, Majewski (KKS) i Bentkowski, Nowak, Klec, K.Duda, M.Duda, Rogoziński (Garbarnia).
Czerwona kartka: Mateusz Kardas (86. min, Garbarnia Kraków, za zagranie ręką).

Źródło: KKS Kalisz; Fot.: arch.