Estrada Folkloru w Cekowie

Pierwsza z tegorocznych Estrad Folkloru odbędzie się w podkaliskim Cekowie. Usłyszymy wielkopolskie śpiewy i melodie tradycyjne. Zobaczymy piękne tańce i stroje ludowe.

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz Gminne Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Cekowie-Kolonii zapraszają do uczestniczenia w Estradzie Folkloru 2022 w Cekowie (powiat kaliski) w niedzielę 19 czerwca od godz. 15:00 do ok. 17:00. 

W Estradzie Folkloru wezmą udział zespoły z Południowej Wielkopolski. Wystąpią zespoły: z powiatu kaliskiego „Cekowianki”, „Brzezinianki”, „Korzeniewianki”, „Ale Babki” z Kościelca, „Liskowianie”, a także „Biadkowianki” i „Lutogniewiacy” spod Krotoszyna, a z Ostrowskiego: Zespół z Kociny i „Głogowianie”. Na targach sztuki ludowej – hafciarstwo i koronkarstwo, papierowe ozdoby i rzeźba w drewnie. Na koniec 20-lecie Zespołu „Cekowianki” i festyn rodzinny.

Estrada Folkloru to najważniejsze spotkanie z kulturą tradycyjną Południowej Wielkopolski. 

źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze