baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Kaliscy policjanci ujawnili blisko 240 wykroczeń

W ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przeprowadzili działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych w rejonie przejść dla pieszych. W trakcie dwudniowych działań kaliscy policjanci ujawnili blisko 240 wykroczeń.

W ramach akcji policjanci skupili się przede wszystkim na przestrzeganiu przepisów drogowych przez pieszych i rowerzystów, czyli niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy narażeni są na największe niebezpieczeństwo w przypadku zdarzenia z pojazdem.

W trakcie działań policjanci nadzorem objęli miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. W sumie w trakcie dwóch dni funkcjonariusze podjęli interwencje wobec 155 pieszych, którzy łamali przepisy drogowe związane z nieprawidłowym przejściem przez jezdnię. Najwięcej wykroczeń – aż 143 przypadków dot. wchodzenia osób bezpośrednio przed nadjężdżający pojazd, 8 przypadków – korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas przechodzenia przez jezdnię lub przejście dla pieszych oraz 4 przypadki – przebiegania przez jezdnię.

Ponadto w trakcie działań policjanci ujawnili 21 wykroczeń dotyczących kierowców pojazdów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w rejonach przejść dla pieszych, 11 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 12 wykroczeń dotyczących rowerzystów, którzy nieprawidłowo poruszali się po chodniku lub przejściu dla pieszych.

W wyniku ujawnionych naruszeń funkcjonariusze stosowali pouczenia bądź nakładali mandaty karne. Podczas działań policjanci przypominali o obowiązkach, które spoczywają na pieszych i rowerzystach, jako uczestników ruchu drogowego, zwracając uwagę na fakt, iż regulacje dotyczące kierowców nie zwalniają pieszych z zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze