Kaliski szpital ze wsparciem samorządów

Nowy sprzęt medyczny już niebawem powinien trafić do kaliskiego szpitala dzięki funduszom, przekazanym placówce przez sąsiednie samorządy, które w ten sposób chcą wesprzeć opiekę medyczną dla swoich mieszkańców. Dotychczas zostały podpisane dwie umowy na dofinansowanie zakupu aparatury medycznej: Urząd Gminy Ceków-Kolonia przekazał 10 tysięcy złotych, a Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – 5 tysięcy.

Jak informuje kaliski Szpital – trwa również parafowanie umowy z Gminą Lisków na 10 tysiecy złotych, a Gmina Opatówek przekazała informację, że w budżecie zabezpieczono kwotę 12 tysięcy na dofinansowanie zakupu defibrylatora. Według przekazanych informacji jest także pozytywna reakcja włodarzy Kalisza na wniosek dyrektora lecznicy, dotyczący przekazania prawie 300 tysięcy złotych na zakup ultrasonografu i elektrokardiografu dla Oddziału Udarowego oraz wideokolonoskopu dla Pracowni Endoskopowej. Tę decyzję zakceptować muszą jeszcze miejscy radni. „Cieszy nas wsparcie szpitala przez okoliczne samorządy. Serdecznie dziękujemy gminom za fundusze, które zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu, który wykorzystywany jest w ratowaniu zdrowia i życia mieszkańców naszego regionu. Szczególnie zaś miastu Kalisz, za deklarowane, największe wsparcie” – mówi Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego „Okrąglaka”. Placówka czeka jeszcze na odpowiedź od pozostałych gmin, do których zwróciła się o dofinansowanie.
 
Źródło: Szpital Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze