Komisarz Kraszkiewicz chce się spotkać z byłym wójtem Żelazkowa

Potwierdziły się nasze przewidywania - Michał Kraszkiewicz, wieloletni pracownik kaliskiego starostwa został komisarzem w gminie Żelazków. Komisarz nie wyklucza startu w wyborach i chciałby również spotkać się z byłym już wójtem - Sylwiuszem Jakubowskim.

Dziś już oficjalnie przedstawiono komisarza gminy Żelazków, który swoją funkcję będzie pełnił dwa miesiące – wybory zaplanowano na 10 lipca. Oficjalną nominację Michałowi Kraszkiewiczowi przekazał Jan Dziedziczak, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Błażej Wojtyła, Radny Rady Powiatu Kaliskiego. Dotychczas Kraszkiewicz pełnił funkcję pełnomocnika Starosty Kaliskiego ds. Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej oraz zajmował stanowisko głównego specjalisty w Biurze Rozwoju Powiatu. 

Panie wójcie - życzę powodzenia. Proszę dobrze reprezentować gminę, dobrze pracować dla jej mieszkańców i proszę o przygotowanie gminy do przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Co będzie z gminą zadecydują mieszkańcy gminy Żelazków 10 lipca, a na dziś Prezes Rady Ministrów wyznaczył na komisarza osobę znającą się na samorządzie terytorialnym i całe życie pracującą w tym samorządzie. Pan Michał Kraszkiewicz jest znakomicie wykształcony - to absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz przede wszystkim mieszkaniec tej gminy. Mam nadzieję, że ten profesjonalny samorządowiec dobrze poprowadzi całą gminę.

Jan Dziedziczak

Gratuluję panu wójtowi wyboru, którego dokonał premier - Mateusz Morawiecki. Jest to niewątpliwie bardzo dobry wybór - Michała znam od 20 lat, bo poznaliśmy się na początku mojej kariery, czyli w Starostwie Powiatowym. Do dziś mamy bardzo dobre relacje. Jako radny powiatu z tego terenu będę pomagał panu wójtowi w pozyskiwaniu środków. Będziemy wspólnie realizować inwestycje, które dotychczas zdobyliśmy.

Błażej Wojtyła

Komisarz nie wyklucza startu w przedterminowych wyborach, choć jak dodaje – na razie chciałby skupić się na aktualnych obowiązkach. Nie jest też jasne “pod jakim szyldem” miałby kandydować, gdyby faktycznie zdecydował się na start: “Jeśli bym startował, to chciałbym zebrać jak największe poparcie mieszkańców i chciałbym, aby jak największa grupa osób mnie poparła. Przyciągnę wszystkie osoby, które myślą o gminie podobnie jak ja – Żelazków powinien być miejscem, gdzie się spokojnie i wygodnie żyje, ale także, gdzie są dobre perspektywy dla rolnictwa czy przedsiębiorców” – tłumaczy nowo powołany komisarz. Wśród konkurentów znalazłaby się na pewno Alicja Łuczak, która w miniony weekend oficjalnie ogłosiła, że będzie starać się o fotel wójta, o czym pisaliśmy tutaj. Michał Kraszkiewicz deklaruje obecnie pełną współpracę z urzędnikami gminy, a także chciałby spotkać się z byłym już wójtem – Sylwiuszem Jakubowskim.

Sytuacja, w której znalazła się nasza gmina do łatwych nie należy - wymaga szybkich i zdecydowanych decyzji. Jestem już po pierwszych rozmowach z kierownictwem gminy. Na naszą gminę w ostatnim czasie spadło dość duże zainteresowanie medialne. Moim zdaniem nie jest to rodzaj atencji, której chcieliby mieszkańcy. Chciałbym złożyć słowa szacunku dla pracowników gminy za to, w jak w tym trudnym czasie pracowali, jakim profesjonalizmem się wykazali i jak radzili sobie ze stresem, który bardzo mocno ich dotykał. Mam nadzieję, że to już za nami i gmina Żelazków będzie znana z tego co w niej najlepsze, czyli naszych inwestycji. Chciałbym się również spotkać z byłym włodarzem tej gminy - oczywiście, jeśli jego kondycja zdrowotna na to pozwoli. Myślę, że możemy z byłym wójtem porozmawiać o gminie i warto czerpać z jego wiedzy. Jestem otwarty, by z tego doświadczenia skorzystać, bo to leży w interesie nas wszystkich.

Michał Kraszkiewicz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»