Koncert zespołu Jerycho

Zespół Muzyki Dawnej Jerycho, znany z własnej interpretacji Bogurodzicy oraz programu „Chrzest Mieszka”, wystąpi w ramach II Dni Księstwa Kaliskiego. Grupa zaprezentuje koncert pod tytułem „Sztuka średniowiecznej polifonii”.

Zespół Jerycho działa od 2014 roku. Grupa koncertuje w Polsce i za granicą. Wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie z zastosowaniem improwizowanej polifonii, tym samym nawiązując do tradycji polskiego śpiewu sakralnego. Twórcą jest Bartosz Izbicki – muzykolog i organista. We współpracy z Marcelem Pérès’em (muzykolog, kompozytor, reżyser pochodzenia francuskiego) zespół stworzył program „966 – chrzest Mieszka”, który w 2019 roku ukazał się na płycie. Natomiast na 100-lecie odzyskania niepodległości powstała płyta „Bogarodzica” (2018). Albumy okrzyknięto mianem płyt numeru czasopisma „Ruch Muzyczny” (nr 1/2019). Koncert zespołu odbędzie się 11 września o godzinie 19 w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika (Franciszkanie).


Źródło: WKST

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter