Młodzi wokaliści wystąpią w Kaliszu

Zbliża się III Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Viva Calisia". Jego celem jest propagowanie muzyki wokalnej oraz promocja młodych utalentowanych wokalistów. Szczegóły na temat wydarzenia przedstawili wiceprezydent Grzegorz Kulawinek oraz Ewa Iźykowska-Lipińska - prezes fundacji będącej organizatorem konkursu.

"Kalisz to miasto, gdzie ciągle mamy do czynienia z muzyką. Tu należy wrócić do korzeni muzycznego Kalisza, Roku Rodziny Fibigerów, który kontynuujemy, ale także Państwowej Szkoły Muzycznej, a także wielu artystów pochodzących z Kalisza, jak pani profesor, którzy promują to miasto na arenie krajowej i międzynarodowej. Cieszę się, że Miasto Kalisz ponownie wspiera i będzie wspierać kolejne edycje tego wspaniałego konkursu"

- powiedział wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski oraz prof. dr hab. Klaudiusz Baran, JM Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Głównym organizatorem jest Fundacja Ewy Iżykowskiej ARTE EVA

"Jako pedagodzy promujemy kulturę wysoką. To przede wszystkim promocja młodych i promocja miasta. Chcę, żeby młodzi pokochali to miasto. Jestem bardzo mocno związana z Kaliszem. Odbieram Kalisz jako miasto bajeczne, cudowne, które kojarzy mi się z tradycją, pięknem i kulturą"

- powiedziała prof. dr hab. Ewa Iżykowska-Lipińska - prezes zarządu Fundacji Ewy Iżykowskiej ARTE EVA.

Artystka i szefowa fundacji podkreśla, iż Viva Calisia jest jednym z nielicznych konkursów, którego laureaci podczas finału występują w towarzystwie orkiestry symfonicznej. Zwycięstwo w nim oznacza natomiast drzwi do kariery w świecie operowym.

Swój talent pokaże 34 uczestników, w tym m.in. 16 Polaków, 16 Chińczyków oraz po jednym przedstawicielu z Grecji i Ukrainy.

Otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbędą się w Sali Kameralnej WPA UAM przy ulicy Nowy Świat. Laureaci wystąpią w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej – Auli im. Prof. J. Rubińskiego z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej. 

Konkurs odbędzie się w dniach 13-15 października 2021 roku. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter