Monika Gałkowska zostaje w Kaliszu

W poprzednim tygodniu kibice dowiedzieli się o dwóch nowych transferach do kaliskiego klubu. Ten tydzień Energa MKS Kalisz rozpoczyna od informacji o przedłużonym kontrakcie. Oficjalnie zostało potwierdzone to, na co czekali wszyscy kibice w Kaliszu – w przyszłym sezonie w zespole zostaje Monika Gałkowska.

Monika ma 25 lat, mierzy 188 cm wzrostu i potrafi siać spustoszenie w szeregach przeciwnika swoimi atakami. Dołączyła do zespołu przed poprzednim sezonem z ŁKS-u, w którym zdobywała złoty (2019) i brązowy medal (2020) mistrzostw Polski, a wcześniej reprezentowała m.in. Muszyniankę Muszyna i Legionovię. Ma również na koncie występy w Reprezentacji Polski. W  sezonie 2020/21 była najskuteczniejszą zawodniczką kaliskiego zespołu zdobywając 292 punkty (7 zagrywką i 27 blokiem). W drugiej części sezonu była jedną z lepszych atakujących w TAURON Lidze notując świetne występy również z najsilniejszymi zespołami w kraju (m.in. 26 punktów w pierwszym meczu ćwierćfinałowym w Rzeszowie czy 20 w zwycięstwie z Budowlanymi).

Tym samym Monika Gałkowska stworzy duet atakujących z Orianą Miechowicz, która do drużyny dołącza z Enea Energetyka Poznań. W składzie zespołu, który poprowadzi trener Jacek Pasiński jest to pierwsza pozycja, której pełną obsadę już znamy. Dodatkowo w dotychczas potwierdzonym składzie dołącza do Oli Dudek i Kingi Wysokińskiej oraz również kontynuującej grę w Kaliszu Sylwii Kucharskiej.

 

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, 

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska 

Środkowe: 

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, 

Libero: Kinga Wysokińska, 

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze