Rewitalizacja Plant Miejskich

Etap realizacji inwestycji 90%
Koszt inwestycji
0
mln. zł

Zakres robót obejmuje prace pielęgnacyjne roślin, założenie nowych trawników i kwietników, wykonanie instalacji nawodnienia i przyłączy wodociągowych. Wykonane zostaną również nawierzchnie alejek i oświetlenie oraz mała architektura. Posadzonych zostanie 251 drzew liściastych, 20 drzew iglastych, 10641 krzewów liściastych, 244 krzewów iglastych, 1538 sadzonek traw ozdobnych, 184 pnączy wiciokrzewów i bluszczy. Oczyszczenie i konserwacja pomnika Adama Asnyka. Prace rozpoczęto w lipcu 2020 roku. Wykonawcą jest firma Stella Building z Warszawy.

Prace od początku przebiegają dość wolno a na placu budowy nie widać większego ruchu.  Położono nowe instalacje elektryczne, wodne, dokonano nowych nasadzeń, przesadzono także kilka rosnących tam wcześniej drzew. 

W ostatnim czasie zaczęto wytyczanie nowych ścieżek, nowa nawierzchnia jest już ułożona na większości powierzchni ciągów pieszych. Dodatkowo zrobiono chodniki przy miejscach parkingowych zarówno od str. ul. Parczewskiego i Babinej. Pomnik Adama Asnyka został wyczyszczony i zakonserwowany. W jego okolicy pojawiają się nowe, duże płyty. Tworzone są także donice od str. jezdni. Dokonywane są dosadzenia kolejnych roślin.

Zakończenie prac planowane jest na koniec maja.

06.02.2021

13.03.2021

03.04.2021

28.04.2021

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter