Sparingi szczypiornistów MKS-u Kalisz

Po prawie dwóch tygodniach od rozpoczęcia przygotowań rozpoczęły się sparingi. Zawodnicy MKS-u grali na wyjeździe 31 lipca z Grupą Azoty Unią Tarnów, a 1 sierpnia z SPR-em Stalą Mielec. W Tarnowie drużyna wygrała 22-18, natomiast w Mielcu pojedynek zakończył się remisem 26:26. Sparingi to przede wszystkim forma szkolenia zawodników.

Sparingi rozpoczęły się od Tarnowa. Zespół MKS-u Kalisz po pierwszych 7 minutach zaczął prowadzić 4:1. Dla gospodarzy był to jednak tylko chwilowy zastój, bo w kolejnych minutach odrabiali straty i doprowadzili do remisu. Na przerwę drużyna z Kalisza schodziła z jednobramkowym prowadzeniem 10:9. W obu zespołach już w pierwszej połowie szansę otrzymywali nowi zawodnicy, z kaliskiego zespołu byli to: Bartłomiej Tomczak, Miłosz Bekisz i Kamil Pedryc.

Druga połowa w pierwszych 15 minutach miała podobny przebieg. W ostatnim kwadransie zespół z Kalisza zaczął skutecznie budować przewagę, która ostatecznie sięgnęła 4 bramek. Bramek straconych było tylko 18. Z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym meczu w barwach MKS-u Kalisz, zaprezentował się Bartłomiej Tomczak, który zdobył 6 bramek. 4 trafienia zaliczył Robert Kamyszek, 3 Maciej Pilitowski, a 2 razy do siatki rywali trafił Gracjan Wróbel.

Spotkanie w Mielcu również rozpoczęło się od dobrego startu kaliskiego zespołu, który po pierwszych 10 minutach prowadził 3:0, a po kolejnym fragmencie gry nawet powiększył przewagę o jedno trafienie do stanu 9:5. W ostatnich 10 minutach Stal radziła sobie dużo lepiej i zaczęła odrabiać straty. Prowadzenie udało się utrzymać do przerwy, ale wynosiło tylko jedno trafienie (13:12). W drugiej części meczu gra praktycznie przez cały czas toczyła się bramka za bramkę. W ostatnich kilku minutach jedno trafienie przewagi miał zespół z Mielca, ale ostatecznie kaliscy zawodnicy wywalczyli remis i właśnie w taki sposób, wynikiem 26:26, zakończyło się to spotkanie.

Źródło: Energa MKS Kalisz