Uszkodził 8 pojazdów – teraz odpowie za swoje czyny

Wybite szyby, zarysowane karoserie i pocięte opony – to tylko niektóre ze szkód, jakie wyrządził młody mieszkaniec Kalisza. 24-latek uszkodził łącznie 8 pojazdów, powodując straty w wysokości blisko 20 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Wydziału Kryminalnego.

12 września br. po godz. 23:00 Oficer Dyżurny Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nieznany mężczyzna uszkodził jeden z pojazdów zaparkowanych przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze szybko odnaleźli pojazd marki BMW, który miał wybite wszystkie szyby. W pobliżu policjanci zauważyli jeszcze cztery inne pojazdy, które miały powybijane szyby i przebite opony.

Będący już na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zauważyli mężczyznę idącego chodnikiem. Kiedy próbowali nawiązać z nim rozmowę nieznajomy rzucił się do ucieczki. Ostatecznie uciekinierka udało się zatrzymać kilkaset metrów dalej. Okazało się, że to 24-letni mieszkaniec Kalisza. Młody mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, krzyczał, miał zakrwawione dłonie oraz odzież. Na miejsce została wezwana karetka, która przewiozła zatrzymanego do szpitala. Po zaopatrzeniu medycznym 24-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Po przeprowadzonych czynnościach na miejscu zdarzenia okazało się, że kaliszanin odpowiada za uszkodzenie 8 pojazdów zaparkowanych na parkingach przy ul. Górnośląskiej i Podmiejskiej. Łączna kwota strat oszacowana przez pokrzywdzonych wyniosła blisko 20 tys. złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze