V Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych

Równo za tydzień po długiej przerwie znowu będzie można wyruszyć na Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Wszystko to za sprawą V edycji rajdu, podczas którego można aktywnie spędzić czas, przemierzając powiat kaliski tropem zabytkowych obiektów sakralnych. Zapisy trwają do 20 maja, a udział w rajdzie jest bezpłatny.

Tym razem, spragnieni ruchu i uczestnictwa w rajdach cykliści wyruszą na ok. 60-kilometrową trasę. Będzie okazja odwiedzić trzy drewniane świątynie: Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich oraz Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej. Właśnie w tej ostatniej miejscowości skończy się pierwsza część rajdu, po której wspólnie udamy się w drogę powrotną tą samą trasą, by dotrzeć do mety rajdu, czyli do placu przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Przypomnijmy, że zbiórka cyklistów odbędzie o godzinie 9.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Po kwadransie przeznaczonym na omówienie spraw porządkowych i organizacyjnych uczestnicy wyruszą w drogę. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną na adres promocja@powiat.kalisz.pl do dnia 20 maja lub telefonicznie pod numerem (62) 50 14 306.

Trasa rajdu:  Zbiórka uczestników o godz. 9.00 przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kaliszu – Start godz. 9.15 – Starostwo Powiatowe w Kaliszu – Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu – Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich – Kościół filialny pw. Świętej Trójcy w Kamiennej – powrót taką samą trasą – Meta Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze