baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Wawrykiewicz spotkał się z kaliskimi wyborcami

Michał Wawrykiewicz – aktywista Wolnych Sądów i kandydat do Parlamentu Europejskiego spotkał się w minionym tygodniu z sympatykami w Kaliszu. Miejscem spotkania była sala konferencyjna Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób m.in. działaczy Komitetu Obrony Demokracji. Michał Wawrykiewicz rozpoczął spotkanie od krytyki eurosceptyków, którzy rosną w sile w całej Europie czego przejawem jest chociażby organizacja przez nich szeregu wydarzeń pokroju kwietniowej konferencji Conservative Political Action Conference (CPAC), organizowanej na Węgrzech przez środowiska bliskie premierowi tego kraju Wiktorowi Orbanowi. Wawrykiewicz dodał, że środowiska te bardzo liczą na zwycięstwo Donalda Trumpa w tegorocznych wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Uważa on jednak, że szanse Trumpa w ostatnim czasie maleją, z uwagi chociażby na brak poparcia jego kandydatury przez Partię Libertariańską (trzecią siłę w USA) o co sam Trump mocno zabiegał.

Kandydat podkreślał swoje doświadczenie na forum unijnych, związane z jego aktywnością na polu przeciwdziałania zmianom w sądownictwie, wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zastrzegł, że wie jak poruszać się po unijnych instytucjach oraz dostrzega potrzebę szukania kompromisów międzynarodowych. Podał przykład krajów bałtyckich, które nie były zwolennikami karania Polski za naruszenia prawa unijnego, bowiem liczyły na Polskę w przypadku zagrożenia ze strony Federacji Rosyjskiej.

Ważnym elementem działalności Wawrykiewicza ma być walka o klimat. Wierzy, że Polska może stać się liderem transformacji energetycznej i zarobić na tym spore pieniądze, gdyż docelowo niskoemisyjność jest opłacalna zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla gospodarstw domowych. Dochodzenie do neutralności emisyjnej musi jednak opierać się na zachętach a nie na nakazach, które zdaniem kandydata są społecznie źle odebrane. Uważa on także, że należy walczyć o zmniejszenie emisyjności także w innych miejscach na świecie.

Po wykładzie Wawrykiewicza przyszedł czas na pytania od uczestników. Pytali oni głównie o tempo rozliczeń rządów Zjednoczonej Prawicy. Mecenas otrzymał także poparcie od Stowarzyszenia Godność Prawu, związanego z Józefem Skuteckim byłym kaliskim posłem z ramienia Samoobrony RP. Pozytywnie o Wawrykiewiczu wypowiadała się także inicjatorka strajku nauczycieli w roku 2019 Bogumiła Bielak, której to Wawrykiewicz wspierał nieodpłatną pomocą prawną.

Sympatycy Koalicji Obywatelskiej wymieniali się także informacjami o możliwym wsparciu kandydata, choćby poprzez możliwość wywieszenia jego materiałów wyborczych.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze