baner_AK
reklama-SWWS

Wernisaż „Pirosława i Pirosny”

„Pirosłowa i pirosny” to tytuł cyklu prac autorstwa Zuzanny Seweryny Dolegi, które będzie można oglądać w Galerii Wieża Ciśnień. Wernisaż zaplanowany został na czwartek, 23 czerwca.

Pirosłowa i pirosny to cykl poświęcony tęsknocie za zrozumieniem i byciem wysłuchanym. To rodzaj sygnału, który wysyłamy w świat z nadzieją na odpowiedź. To powidok obecności, w którym pierwotne elementy – papier, ogień, popiół – łączą się w słowie, a także w dziecięcym przywoływaniu istnienia poprzez reprezentację papierowej sylwety – imitacji i namiastki obrazu człowieka. Ulotność tajemnicy jawi się i znika z pomocą światła, cienia i nieobecności.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Galerii Wieża Ciśnień, w czwartek, 23 czerwca, o godzinie 18.30.

Zuzanna Seweryna Dolega – ur. w 1990 roku w Gdyni, gdzie mieszka i tworzy w dziedzinie sztuk wizualnych. Zajmuje się pirografią, rysunkiem, kolażem, instalacjami artystycznymi, tkaniną, miniaturami i projekcjami analogowymi. Absolwentka, a obecnie Asystentka w Pracowni Rysunku Studyjnego i Pracowni Rysunku Koncepcyjnego, wykładowczyni i twórczyni autorskiego fakultetu z dziedziny kolażu na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. Prowadzi również zajęcia na podyplomowych studiach Arteterapii w Gdańsku. Od 2012 roku specjalizuje się (jako jedna z nielicznych w kraju) w technice pirografii, którą łączy zawsze ze sztuką papieru, tkaniną artystyczną, instalacjami typu site specific dla miejsca i ludzi, wykorzystującymi światło i grę cieni. Tworzy również monumentalne instalacje-wycinanki i kolaże. W poszukiwaniach twórczych zajmują ją także zagadnienia z dziedzin takich jak neuroestetyka i synestezja w sztuce. Uczestniczka wielu wystaw i projektów artystyczno-badawczych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Jej prace były prezentowane i znajdują się w kolekcjach między innymi w Polsce, Niemczech, Danii, Macedonii, Turcji, Tunezji, Japonii, Chinach, Australii, Argentynie, Ekwadorze.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze