Wycinka drzew w zabytkowym parku w Opatówku

Jak wynika z zapytania ofertowego wystosowanego przez Gminę Opatówek - z Parku Pałacowego mają zniknąć kolejne 92 drzewa. Mieszkańcy nie kryją zaskoczenia i jak twierdzą - park już teraz jest "ogołocony".

Firma, która podjęłaby się wspomnianego zadania, musi zrealizować je do 30 listopada tego roku. W skład całej usługi musiałoby wejść usunięcie niemal stu drzew oraz uporządkowanie terenu po robotach. Park w Opatówku położony jest przy ul. Kaliskiej i wpisany do rejestru zabytków decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zamówienie ma być zrealizowane na podstawie zezwolenia wydanego przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu z Delegaturą w Kaliszu (912/2020/A z dnia 11 grudnia 2020). Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby nie zostały uszkodzone ścieżki i chodniki, elementy ogrodzenia, inne drzewa oraz darnie i rośliny znajdujące się na wspomnianym terenie, ale mieszkańcy wskazują, że sam pomysł wycinki drzew jest co najmniej kontrowersyjny. W ich opinii park już teraz ma być zaniedbany i mocno przerzedzony, a kolejne tego typu ingerencje mogą tylko pogorszyć ten stan. 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Drawdyn

Przykre to ale pewnie konieczne.
Przygnębiające jest natomiast to, że to są tylko drzewa przed rzeką. Za rzeką może być jeszcze raz tyle do wycięcia.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter