Wycinka drzew w zabytkowym parku w Opatówku

Jak wynika z zapytania ofertowego wystosowanego przez Gminę Opatówek – z Parku Pałacowego mają zniknąć kolejne 92 drzewa. Mieszkańcy nie kryją zaskoczenia i jak twierdzą – park już teraz jest „ogołocony”.

Firma, która podjęłaby się wspomnianego zadania, musi zrealizować je do 30 listopada tego roku. W skład całej usługi musiałoby wejść usunięcie niemal stu drzew oraz uporządkowanie terenu po robotach. Park w Opatówku położony jest przy ul. Kaliskiej i wpisany do rejestru zabytków decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zamówienie ma być zrealizowane na podstawie zezwolenia wydanego przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu z Delegaturą w Kaliszu (912/2020/A z dnia 11 grudnia 2020). Prace mają być prowadzone w taki sposób, aby nie zostały uszkodzone ścieżki i chodniki, elementy ogrodzenia, inne drzewa oraz darnie i rośliny znajdujące się na wspomnianym terenie, ale mieszkańcy wskazują, że sam pomysł wycinki drzew jest co najmniej kontrowersyjny. W ich opinii park już teraz ma być zaniedbany i mocno przerzedzony, a kolejne tego typu ingerencje mogą tylko pogorszyć ten stan. 


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Drawdyn

Przykre to ale pewnie konieczne.
Przygnębiające jest natomiast to, że to są tylko drzewa przed rzeką. Za rzeką może być jeszcze raz tyle do wycięcia.