Zimny prysznic dla drużyny KKS-u

Chłodny prysznic zafundowali goście. Lider tabeli, Unia Swarzędz pokonała drugą drużynę KKS-u 0:3, w pojedynku 27. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi. Rywale byli stroną dominującą, choć fragmentami kakaesiacy poważniej zagrozili przyjezdnym.

Przez pierwszy kwadrans meczu, częściej przy piłce przebywali podopieczni Tomasza Bekasa. W 15. minucie goście mogli otworzyć rezultat spotkania, ale po płaskim uderzeniu futbolówka minimalnie ominęła słupek bramki. Groźnie było w 19. minucie, gdy po zejściu do środka, celnie na bramkę uderzył Filip Brzostowski, zawodnik Unii. Dobrze tę próbę zatrzymał Michał Stefaniak. Kaliski goalkeeper świetnie poradził sobie również z uderzeniem Wojciecha Antczaka, z 28. minuty. Bramkarz sparował strzał na rzut rożny. Kakaesiacy odpierali ataki Unii, ale problemem było stworzenie klarownych sytuacji. W 36. minucie na prowadzenie wyszła ekipa gości. Stefaniak nie dał rady wybronić mocnego i górnego strzału Brzostowskiego. Zespół ze Swarzędza szybko mógł podwyższyć prowadzenie, ale bramkarz Dumy Kalisza ponownie pokazał klasę, parując na rzut rożny mocne uderzenie z odległości. Maurycy Przybył, jeszcze przed przerwą, miał okazję zdobyć wyrównującą bramkę, ale próba z woleja okazała się mocno niecelna.

Goście drugą połowę rozpoczęli od dobrze rozegranego rzutu rożnego i minimalnie nieskutecznego strzału z główki Igora Jurgi. Kapitan Unii uderzył także w 56. minucie, ale w tej sytuacji skuteczną paradę zaliczył Michał Stefaniak. Rozpędzeni rywale byli groźni w stałych fragmentach gry. W 61. minucie przyjezdni mogli podwyższyć prowadzenie, po uderzeniu z główki. Kilka chwil później stuprocentową okazję dla gości zmarnował Kamil Kanior. Drugi gol dla Unii wisiał w powietrzu. Wojciech Antczak, z dystansu, kapitalnie uderzył na bramkę KKS-u, tym samym podwyższając prowadzenie na 2:0. Kakaesiacy mogli zdobyć trafienie kontaktowe w 74. minucie, ale ze strzałem z 16. metra poradził sobie Andrzej Budnik, bramkarz ekipy rywali. Kilka minut później dobre uderzenie z 20. metra oddał Daniel Kamiński. Starania podopiecznych Piotra Morawskiego nie przyniosły skutku. W 85. minucie kropkę nad “i” postawił Damian Pawlak, który wykorzystał dogranie swojego kolegi w pole karne. Porażką 0:3 zakończyło się domowe starcie 27. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi przeciwko Unii Swarzędz.

***
27. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 24.04.2022, godz. 14:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – Unia Swarzędz 0:3 (0:1)
0:1 Filip Brzostowski 36. min, 0:2 Wojciech Antczak 65. min, 0:3 Damian Pawlak 85. min.

KKS Kalisz II: Michał Stefaniak (BR) – Kacper Dudek (73. min Mateusz Wałęsa), Kamil Weber, Mikołaj Wyborny, Wiktor Walczak (46. min Wiktor Bury), Jakub Kieliba (46. min Mateusz Wysokiński), Wiktor Staszak, Karol Smajdor (46. min Daniel Kamiński), Filip Kendzia (C), Maurycy Przybył (64. min Adam Zadka), Jakub Zachara (85. min Szymon Cieślak).

Unia Swarzędz: Andrzej Budnik (BR) – Jakub Czapliński, Igor Jurga (C), Radosław Barabasz, Jan Paczyński (89. min Bartosz Nowacki), Filip Soboń, Wojciech Antczak (78. min Damian Pawlak), Filip Brzostowski (73. min Adrian Chopcia), Kamil Kanior (89. min Bartosz Nowacki), Patryk Pawłowski, Mikołaj Panowicz (90+1. min Tomasz Neumann).

Żółte kartki: Dudek, Bury, Kamiński (KKS) i Paczyński (Unia).