1.000.000 złotych dotacji od Samorządu Województwa Wielkopolskiego na prace konserwatorskie czy restauratorskie przy zabytkach

Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznacza w tym roku dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków 1 000 000 złotych. Z budżetu Województwa Wielkopolskiego może być udzielane wsparcie na roboty przy zabytku dostępnym publicznie, posiadającym istotne znaczenie historyczne, artystyczne lub kulturowe. O dotację może ubiegać się podmiot posiadający tytuł prawny do zabytku położonego lub znajdującego się na obszarze województwa wielkopolskiego

Podstawą ubiegania się o dotację jest prawidłowo złożony wniosek wraz z kompletem załączników. Kopie dokumentów należy potwierdzić na każdej stronie za zgodność z oryginałem wraz z wpisaniem daty potwierdzenia. Po przyznaniu dotacji Województwo Wielkopolskie zawiera umowę z beneficjentem, który zobowiązany jest wykonać dofinansowane prace i roboty w tym roku.

Wnioski są przyjmowane w terminie do 1 marca 2021 r. O przyjęciu ofert decyduje data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego (nie decyduje data stempla pocztowego). Wnioski złożone po terminie oraz niekompletne, a także przesłane faksem lub drogą elektroniczną nie będą rozpatrywane. Wniosek o dotację wraz z wymaganymi załącznikami można składać osobiście w Punkcie Kancelaryjnym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu, w godzinach pracy urzędu, tj. pn.-pt. od 7.30 do 15.30 lub przesłać na adres: Departament Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań. Kontakt telefoniczny w godzinach pracy Urzędu: Natalia Wasilewska – kierownik oddziału tel. 61 626 68 89, Anna Dopierała tel. 61 626 68 84, Anna Kamińska-Janowicz tel. 61 626 68 85, Aleksandra Szymoniak tel. 61 626 68 93, sekretariat Departamentu Kultury 61 626 68 80.

Szczegółowe informacje oraz druk wniosku znajdują się na stronie www.umww.pl.


Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter