baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

10 pustostanów oczekuje na remont

Miasto Kalisz pozyskuje bezzwrotne finansowe wsparcie z rządowego programu Funduszu Dopłat na budownictwo. Celem programu jest zwiększenie zasobu lokali mieszkalnych i pomieszczeń pomocy społecznej.

Do tej pory miasto podpisało 7 umów o dofinansowanie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, zrealizowano 5 z nich, powstało łącznie 112 nowych lokali mieszkalnych. Obecnie przez Urząd Miasta realizowane jest przedsięwzięcie przy ul. Noskowskiej 9, w ramach którego powstanie 18 lokali mieszkalnych. Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. realizuje z kolei przedsięwzięcie przy ul. Podgórze 6, w ramach którego utworzonych zostanie kolejnych 5 lokali. Ponadto, w maju br. złożono wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia, polegającego na remoncie 10 pustostanów, znajdujących się w mieszkaniowym zasobie miasta. Przedmiotowy wniosek został rozpatrzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie i obecnie oczekuje się na przyznanie środków finansowych.

źródło: eSesja, fot. um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze