Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

10. urodziny Koła Astronomicznego Malapert

To już 10. urodziny Koła Astronomicznego Malapert, które prowadzi Fundacja Karola Malaperta. W czwartek 23 listopada, w Akceleratorze Kultury, spotkali się uczestnicy i sympatycy Koła na specjalnym spotkaniu przy torcie i szampanie.

Były słodkie przekąski oraz kosmiczne napoje. Zgromadzeni mieli szanse wystartować w astronomicznym konkursie z nagrodami, a każdy otrzymał „odznakę dziesięciolecia” symbolizującą 10 lat istnienia spotkań astronomicznych w Kaliszu.

Poza regularnymi spotkaniami, Koło Astronomiczne oferuje wycieczki i wyprawy astronomiczne, pomoc w doborze sprzętu astronomicznego oraz spotkania obserwacyjne pod niebem Kalisza, wśród których wyróżniają się sierpniowe obserwacje spadających gwiazd, które w każdym roku przyciągają setki mieszkańców miasta na Pola Marsowe na Osiedlu Dobrzec.

Koło Astronomiczne powstało w listopadzie 2013 roku. Przez pierwsze lata działalności członkowie Koła spotykali się w Klubie Promonta przy Spółdzielni Mieszkaniowej Dobrzec. Od 2021 roku zajęcia Koła odbywają się w Akceleratorze Kultury. Wszystkich zainteresowanych astronomią i naukami ścisłymi zapraszamy na nasze spotkania w każdy czwartek. Grupa Młodsza (dzieci do 6. klasy szkoły podstawowej włącznie) rozpoczyna zajęcia o godz. 17:00, a Grupa Starsza (młodzież od klasy 7., licealiści, studenci i dorośli) o godz. 18:00.

Obchody 10-lecia astronomowie z Kalisza planują uczcić kolejnymi spotkaniami w Akceleratorze Kultury. W czwartek 30 listopada o godz. 18:00 odbędzie się wykład pt. „Na łasce i niełasce Słońca”, który przedstawi dr Marek Stęślicki z Zakładu Fizyki Słońca, Centrum Badań Kosmicznych PAN z Wrocławia. Następnie w czwartek 7 grudnia, o godz. 18:30 warsztaty w planetarium pt. „Pierwsza Gwiazdka” poprowadzi Daniel Stasiak z Planetarium Astro Arena.

Źródło: Fundacja Karola Malaperta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze