Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

10. seria „Rolnik szuka żony” znowu w powiecie kaliskim?

Tradycyjnie w Święta Wielkanocne przed telewizory przyciąga widzów odcinek z wizytówkami nowych uczestników programu „Rolnik szuka żony”. Jedna z uczestniczek jubileuszowej, dziesiątej edycji programu, mieszka w powiecie kaliskim. W czołówce pojawił się też inny zakątek niedaleko Kalisza!

Rolnik szuka żony powiat kaliski
  1. Rolnik szuka żony” – o co chodzi?
  2. Kandydatka z okolic Kalisza
  3. Wielkopolscy rolnicy w programie
  4. Gdzie nagrywano odcinek?

Rolnik szuka żony” – o co chodzi?

Ideą programu „Rolnik szuka żony” jest próba znalezienia „drugiej połówki” dla rolników lub rolniczek. Pierwszym etapem jest odcinek „zerowy”, w którym prezentowane są sylwetki uczestników: przedstawiają siebie, swoje doświadczenia, pokazują gospodarstwo, opowiadają o marzeniach i planach na życie. Na tej podstawie zainteresowani widzowie mogą przesyłać listy do uczestników. Pięciu najbardziej „obleganych” kandydatów jest zakwalifikowanych do kolejnej części programu, podczas którego poznają wskazane przez siebie osoby. Kolejne spotkania rolników i rolniczek z wybrankami oraz dokonywane przez nich wybory są osią kolejnych, jesiennych odcinków programu.


Popularny program, prowadzony przez Martę Manowską bije rekordy oglądalności. Wystarczy powiedzieć, że niemal każda dotychczasowa edycja „Rolnik szuka żony” przyciągnęła średnio co najmniej 3,5 mln widzów (choć widać spadek oglądalności w ostatniej, dziewiątej edycji, którą średnio oglądało ok. 2,7 mln widzów), a najciekawsze odcinki ściągały przed telewizory nawet 5 mln osób (dane z portalu wirtualnemedia.pl). Ponadto program budzi w Internecie mnóstwo emocji – widzowie dzielą się obserwacjami, spostrzeżeniami, liczne fora wypełniają się komentarzami, powstają nawet filmowe komentarze do poszczególnych odcinków.

Kandydatka z okolic Kalisza

W gronie prezentowanych kandydatów znalazła się 35-letnia Anna z Wielkopolski. Jak udało się ustalić Latarnikowi Kaliskiemu, kobieta jest mieszkanką powiatu kaliskiego! Informację tę podajemy jako pierwsi, bowiem w programie udostępniono informację, że jest mieszkanką naszego województwa. Anna prowadzi wraz z bratem i mamą gospodarstwo zajmujące się m.in. produkcją ogórków czy pomidora malinowego – warzyw nierozerwalnie związanych z naszym regionem. W wizytówce o Annie czytamy również, że jest „z wykształcenia dziennikarką, z zamiłowania rolniczką, z zawodu bizneswoman. Oprócz zarządzania gospodarstwem prowadzę też salon kosmetyczny. W wolnych chwilach podróżuję, rysuję i zajmuję się swoimi psami. W wieku 24 lat wzięłam ślub cywilny, ale związek rozpadł się po kilku latach. Od dwóch lat samotna.”

Wizytówkę rolniczki można obejrzeć na portalu YouTube.

Udział kobiet w programie budzi wielkie emocje i zainteresowanie, które zwykle kończy się zakwalifikowaniem do dalszej części programu. Czy będzie tak w tym roku? Przekonamy się jesienią.

Wielkopolscy rolnicy w programie

Wielkopolska bardzo często jest miejscem, gdzie dzieje się akcja programu „Rolnik szuka żony”. Warto przypomnieć, że już w drugiej edycji „Rolnika…” pojawiła się kandydatka z podkaliskiego Koźminka, podczas czytania listów Grzegorza, jednego z uczestników programu. Jednak 24-letnia wówczas Lilianna nie znalazła się nawet w gronie kandydatek zaproszonych do gospodarstwa Grzegorza.

Z kolei w siódmej edycji programu, emitowanego w 2020 roku, jednym z uczestników był 29-letni wtedy Dawid z Będzieszyna w powiecie ostrowskim. Mężczyzna wzbudzał czasem ogromne emocje swoim niefortunnym zachowaniem i słowami, a ostatecznie program zakończył bez znalezienia swojej wymarzonej wybranki.

W następnej, ósmej edycji programu w roku 2021 do programu zgłosił się Stanisław, 26-letni wówczas rolnik ze Złotnik Wielkich (gm. Żelazków). O jego starcie w programie pisaliśmy w kwietniu 2021 r. Choć otrzymał bardzo dużo listów, o czym także informowaliśmy, niestety, podzielił on losy Dawida i w programie nie znalazł miłości. Stanisław nie wybrał żadnej z trzech kandydatek, które przyjechały na jego gospodarstwo.

Gdzie nagrywano odcinek?

Udział kandydatki z okolic Kalisza to nie jedyny akcent związany z naszym regionem. Każda z wizytówek nagrywana jest w gospodarstwie rolników lub rolniczek. Gdzie nagrywano jednak wstęp i zakończenie odcinka?

I tu pojawia się kolejny akcent związany z naszym regionie. Wyraźnie bowiem widać, że prowadząca program Marta Manowska zapowiada odcinek w parku miejskim w Opatówku. Tłem do pierwszych minut zerowego odcinka 10. edycji programu „Rolnik szuka żony” był zabytkowy most żeliwny z 1824 r., który znajduje się w centralnym miejscu parku. Prezenterka podsumowała również w tym miejscu odcinek, zachęcając widzów do napisania listu do uczestników programu.

Jeśli wizytówka Anny z Wielkopolski lub innego uczestnika przypadła Ci do gustu, to do 10 maja masz czas, aby przesłać list i dać sobie szansę na udział w programie, a co najważniejsze – na znalezienie miłości!

Dalsze losy Anny i pozostałych uczestników poznamy już jesienią.

fot.: tvp

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze