baner_AK
reklama-SWWS

11 edycja Dożynek Powiatowo-Gminnych w Szczytnikach

W najbliższą niedzielę w Szczytnikach odbędzie się święto wszystkich rolników i sadowników. Będzie to już 11 edycja Dożynek Powiatowo-Gminnych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Trubadurzy.

Wydarzenie rozpocznie msza święta w kościele pw. Świętego Mikołaja w Stawie o godzinie 12:30. Następnie będzie miał miejsce przejazd korowodu dożynkowego spod świątyni ze Stawu do Szczytnik na plac dożynkowy, gdzie rozpocznie się obrzęd dożynkowy przez kapelę Złote Kłosy. Na przybyłych mieszkańców będą czekać także stoły z poczęstunkiem przygotowanym przez 13 Kół Gospodyń Wiejskich. Atrakcje znajdą również najmłodsi – na nich czekać będą dmuchańce, zjeżdżalnie, tory przeszkód i trampoliny euro-bunggy. Będzie także ponownie możliwość przelotu helikopterem nad gminą.

Odbędą się także koncerty Orkiestry Dętej OSP w Iwanowicach i kapeli biesiadnej Dysonans, pokazy strongmanów oraz zabawa taneczna.

Na wydarzenie zaprasza Starosta Kaliski – Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Szczytniki – Marek Albrecht, prezes Zarządu Stowarzyszenia „Długosz Krółewski” – Zbigniew Słodowy, Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kaliszu – Mieczysław Łuczak, a także proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Stawie – Marian Niemier.

Źródło: Gmina Szczytniki


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze