reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej

Już po raz piętnasty w Kaliszu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Kaliskie Forum Organowe. 17 lipca 2022 roku, o godz. 18.00 w Rzymskokatolickiej Parafii Ordynariatu Polowego p.w. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu (Kościół Garnizonowy) odbędzie się pierwszy koncert, na który zapraszają organizatorzy.

Pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest prof. Andrzej Chorosiński z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a wcześniej także profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu jest od początku istnienia Festiwalu współorganizatorem przedsięwzięcia. Głównym organizatorem Kaliskiego Forum Organowego jest Stowarzyszenie na rzecz Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM „ARTEM DOCENDI”. Koncerty organizuje dr Katarzyna Piątkowska – Pinczewska.

W Festiwalu brali udział artyści z całego świata: organiści, wokaliści, skrzypkowie, fleciści, wiolonczeliści, perkusiści, saksofoniści, trębacze, chóry, aktorzy. Artyści z: Polski, Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Belgii, Holandii, Monako, Litwy, Rosji, Portugalii, Norwegii, Szwajcarii, Korei Płd., Australii a w tym roku również z Chin. Podczas koncertów prezentowany był bardzo zróżnicowany repertuar, od czasów najdawniejszych po współczesność, utwory dobrze znane, jak i prawykonania. Grali tu najwięksi mistrzowie organów, ale też uzdolnieni młodzi artyści. W tym roku wykonawcami będą: Małgorzata Klorek, Ewa Rułka, Katarzyna Piątkowska-Pinczewska, Paweł Opala, Yu Mingije, Maria Pomianowska, Roman Perucki, Łukasz Długosz, Emanuel Bączkowski, Daria Stachowicz.

Festiwal dofinansowany jest przez Miasto Kalisz i ze środków finansowych Województwa Wielkopolskiego. Od kilku lat, dzięki uprzejmości Księdza płk. Tadeusza Pałuski, możemy słuchać pięknego brzmienia organów w Rzymskokatolickej Parafii Ordynariatu Polowego p.w. św. Wojciecha i św. Stanisława Biskupa w Kaliszu (Kościół Garnizonowy).

W pierwszym koncercie wystąpią:

Małgorzata Klorek – organy
Ewa Rułka – flet
Katarzyna Piątkowska-Pinczewska
– słowo o muzyce

W PROGRAMIE:

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Wstęp i fuga z Kantaty BWV 21
„Ich hatte viel Bekummernis”
opr. na organy Franz Liszt

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Adagio na flet WoO 33/1
Alexander Guilmant (1837-1911)

Final alla Schumann op.83

Gaetano Donizetti (1797-1848)
Sonata c-moll na flet
Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)
Valse mignonne op.142 nr 2

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Melodia op.16 nr 2
opr. na flet Stanisław Barcewicz

Cesar Franck (1822-1890)

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze