Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

1,5 tysiąca złotych za omijanie przed przejściem

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi. Sprawcą takiego wykroczenia była 29-latka zatrzymana do kontroli przez policjantów kaliskiej drogówki.

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Ostrożność po stronie kierowcy powinna być zwielokrotniona, bo w konfrontacji z rozpędzonym autem pieszy stoi na zdecydowanie gorszej pozycji. Dlatego, też policjanci drogówki często kontrolują miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których wcześniej dochodziło już do potrąceń pieszych. Właśnie w rejonie jednego z takich miejsc policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali w miniony weekend. Wieczorem, na ul. Al. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mercedesem kobietę. 29-latka ominęła inny pojazdktóry zatrzymał się przed pasami żeby ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Dodatkowo na jej konto trafiło 15pkt. karnych.

Źródło: KMP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze