Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

1500+ dla dyrektorów instytucji kultury

Wyższa pensja dla dyrektorów paru instytucji Urzędu Marszałkowskiego w regionie. Na podwyżkę liczyć może również dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Pensja dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej wyniesie 10 780 zł (7200 zł „podstawy” i 3580 zł dodatku funkcyjnego). Są to kwoty brutto.  Utrzymany zostaje co miesięczny dodatek za wieloletnią pracę. Do tej pory kwota ta wynosiła 9 280 zł brutto + 9  proc. dodatku za wieloletnią pracę, zwiększanego o jeden procent z każdym kolejnym rokiem zatrudnienia.

Marszałek województwa, Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej argumentuje to faktem, iż od momentu objęcia stanowiska dyrektorskiego przez Panią Sylwię Kucharską, założone inwestycje realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem. Mowa jest tu o kompleksowej konserwacji i modernizacji siedziby głównej, jak i poszczególnych oddziałów instytucji, tj. Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu oraz Oddziału Literackiego – Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Podwyżkę otrzymała także dyrektor muzeum w Koninie. Zarobi teraz 10 060 zł, a jej dodatek za wieloletnią pracę wyniesie 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.  Taki sam dodatek za wieloletnią pracę otrzyma dyrektor muzeum w Pile, a jego pensja wyniesie teraz 9 660 zł. Identyczną podwyżkę dostała dyrektor muzeum w Dobrzycy. Jeszcze wyższe wynagrodzenie otrzymają dyrektorzy instytucji Urzędu Marszałkowskiego w samym Poznaniu. 13 695 zł miesięcznie zarobi  dyrektor Teatru Nowego w Poznaniu,  a 13 100 zł dyrektor Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus.

fot.: MOZK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze