Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza na wystawę: „Kawiarele”

Miłośnicy kawy i akwareli z pewnością ucieszą się na wieść o nadchodzącej wystawie w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Już w najbliższy piątek, 17 maja 2024 roku, o godzinie 17:00, odbędzie się wernisaż wystawy „Kawiarele” prezentującej prace Żanety Stankiewicz, tworzącej pod pseudonimem Czułe rysy.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia 2024 roku i będzie znakomitą okazją do podziwiania niezwykłych obrazów malowanych… kawą! Tak, to nie pomyłka! Artystka wykorzystuje ten aromatyczny napój jako medium artystyczne, tworząc na papierze dzieła o zaskakującej głębi i wymowie

Czarna, czy biała? Na papierze kawa ma kolor sepii. A sepia przywodzi na myśl stare fotografie. To one właśnie służyły w malowaniu obrazów jako zdjęcia referencyjne i inspiracje. Czy to oznacza, że wystawa dotyczy wyłącznie tego, co minione? Wręcz przeciwnie. Dotyczy współczesności bardziej, niż wskazuje na to kawowa sepia. Większość prezentowanych prac została namalowana w kawiarniach. Posiadają więc cząstkę klimatu kawiarnianych pomieszczeń i zamykają na arkuszach aromat serwowanych kaw.

– czytamy na Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

Wystawa „Kawiarele” to nie tylko uczta dla oczu, ale również zaproszenie do refleksji nad przemijaniem, pamięcią i codziennością. To również okazja do odkrycia nowych możliwości twórczych drzemiących w zwykłych, otaczających nas przedmiotach.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze