baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Oko w oko z Michałem Witkowskim w kaliskiej bibliotece

W czwartek, 20 czerwca 2024 roku, Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu gościła jednego z najważniejszych polskich pisarzy XXI wieku – Michała Witkowskiego. Spotkanie, które odbyło się w ramach cyklu „Oko w oko z pisarzem”, było ostatnim przed wakacyjną przerwą.

Michał Witkowski, autor kultowego „Lubiewa”, głośnego „Drwala” oraz wydanej w ubiegłym roku pierwszej części autobiografii, spotkał się z czytelnikami w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66. Wydarzenie rozpoczęło się od kaliskiego akcentu – pisarz opowiedział o swojej młodzieńczej fascynacji Zdzisławą Sośnicką, która pojawia się na kartach jego autobiografii.

Podczas spotkania autor podzielił się z uczestnikami refleksjami na temat swoich początków pisarskich oraz ewolucji własnej twórczości. Witkowski opowiedział o procesie powstawania „Lubiewa” – powieści, która zapewniła mu miejsce w historii polskiej literatury. Podkreślił również, jak ważne jest dla niego ciągłe poszukiwanie nowych tematów i stylu.

Znaczną część rozmowy poświęcono najnowszej książce Witkowskiego – pierwszemu tomowi autobiografii zatytułowanemu „Wiara”, który obejmuje pierwsze piętnaście lat życia pisarza. Autor podzielił się wspomnieniami ze szkolnych lat oraz opowiedział o relacjach z babciami.

Spotkanie uświetnił fragment „Wiary” odczytany przez samego autora. Na zakończenie Witkowski uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej swoich najbliższych planów pisarskich, zapowiadając rychłą premierę nowej powieści.

Wydarzenie poprowadził Michał Hynas, koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 1 MBP w Kaliszu.

Cykl „Oko w oko z pisarzem” sponsorują: hotel Komoda Club Residence, Gustosa Ristorante i cukiernia GUCIO.

Zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze