baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

189 wykroczeń na 208 zatrzymanych kierowców w jeden dzień!

W piątek na drogach w całym kraju przeprowadzono policyjną akcję „Prędkość”. W działania na rzecz bezpieczeństwa włączyli się również funkcjonariusze z kaliskiej drogówki. Jednym z priorytetów Policji jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość. Dlatego też szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów i przekraczania dozwolonej prędkości m.in. na drogach krajowych, ale nie tylko.

Podczas działań na drogach pojawiła się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów, również tych wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli główne ciągi komunikacyjne naszego miasta i powiatu, sprawdzając czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W trakcie akcji policjanci sprawdzali również trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W trakcie jednodniowej akcji kaliscy policjanci skontrolowali 208 pojazdów. Łącznie ujawnili 189 wykroczeń, z czego, aż 162 z nich związane było z nieprzestrzeganiem dopuszczalnych limitów prędkości. 

Tego dnia czterech kierowców stracił uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Ci kierowcy będą mogli wsiąść kierownicę dopiero za trzy miesiące.

źródło: KMP Kalisz, fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze