Schola

2,5 mln zł na wielkopolską kulturę

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił rozstrzygnięcie konkursu ofert na zadania kulturalne w tym roku. Łączne środki, które trafią z województwa do fundacji i stowarzyszeń to 2,5 mln złotych, a z 420 propozycji wybrano 205.

Władze wojewódzkie konkurs na realizację zadań kulturalnych ogłosiły 10 grudnia zeszłego roku. Dofinansowanie zadań mieści się w ramach priorytetów samorządu i jest ważną formę współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi. Największą kwotę dofinansowania otrzymało Stowarzyszenie „wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin” w Ostrowie Wielkopolskim na 40. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni” Antonin2021. W tym przypadku przyznana kwota to 32 tys. złotych z wnioskowanych 55 tys. zł. 

Wśród beneficjentów dofinansowań znalazły się także podmioty z Kalisza i okolic m.in. Stowarzyszenie Multi.Art na 15. Multi Art Festival, Kalisz 2021; Fundacja Animacji Społeczno – Kulturalnej Kwadratura na Zamiganą Lekturę; Fundacja „Inicjatywa dla Opatówka” na VI Międzynarodowy Festiwal Organowy „Jesień Organowa – Chełmce 2021”; Fundacja CLARINO na Roztrąbiony Kalisz; Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowie Kaliskim na „Ostrów Kaliski. Nasze dziedzictwo. Tu przeszłość łączy się z przyszłością”; Stowarzyszenie STACJA INSPIRACJA na „Fortepian ze strychu” – przeczytaj i/lub posłuchaj; Stowarzyszenie Długosz Królewski na Tradycja żyje w nas – z pasji i inspiracji; Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży ” Schola Cantorum” na 43 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM’ Kalisz 2021 czy Fundacja „nasza Historia” na Ekipę Asnyka.

Źródło: UMWW; Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze