Schola

2,5 mln zł na wielkopolską kulturę

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił rozstrzygnięcie konkursu ofert na zadania kulturalne w tym roku. Łączne środki, które trafią z województwa do fundacji i stowarzyszeń to 2,5 mln złotych, a z 420 propozycji wybrano 205.

Władze wojewódzkie konkurs na realizację zadań kulturalnych ogłosiły 10 grudnia zeszłego roku. Dofinansowanie zadań mieści się w ramach priorytetów samorządu i jest ważną formę współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi. Największą kwotę dofinansowania otrzymało Stowarzyszenie “wielkopolskie Centrum Chopinowskie – Antonin” w Ostrowie Wielkopolskim na 40. Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal “Chopin w barwach jesieni” Antonin2021. W tym przypadku przyznana kwota to 32 tys. złotych z wnioskowanych 55 tys. zł. 

Wśród beneficjentów dofinansowań znalazły się także podmioty z Kalisza i okolic m.in. Stowarzyszenie Multi.Art na 15. Multi Art Festival, Kalisz 2021; Fundacja Animacji Społeczno – Kulturalnej Kwadratura na Zamiganą Lekturę; Fundacja “Inicjatywa dla Opatówka” na VI Międzynarodowy Festiwal Organowy “Jesień Organowa – Chełmce 2021”; Fundacja CLARINO na Roztrąbiony Kalisz; Koło Gospodyń Wiejskich w Ostrowie Kaliskim na “Ostrów Kaliski. Nasze dziedzictwo. Tu przeszłość łączy się z przyszłością”; Stowarzyszenie STACJA INSPIRACJA na “Fortepian ze strychu” – przeczytaj i/lub posłuchaj; Stowarzyszenie Długosz Królewski na Tradycja żyje w nas – z pasji i inspiracji; Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży ” Schola Cantorum” na 43 Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM’ Kalisz 2021 czy Fundacja “nasza Historia” na Ekipę Asnyka.


Źródło: UMWW; Fot.: arch.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter