reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

2. Kaliskie Spotkanie Ludzi Nowej Kultury

W ramach 2. Kaliskiego Spotkania Ludzi Nowej Kultury organizatorzy pragną zaprosić widzów na spektakl z muzyką na żywo, wykonywany przez solistów, chór i orkiestrę.

Muzykę do niego napisał Marcin Gałęski, natomiast za scenariusz i teksty piosenek odpowiadała Agata Przemieniecka-Jeżewska. „Pollyanna”, która w oryginale skierowana jest do najmłodszych odbiorców, została opracowana w taki sposób, by pokazać dramat człowieka dorosłego. Szara codzienność, nieumiejętność wyrwania się z utartych schematów, strach przed zmianą to zasadnicze tematy, które autorzy postanowili uwypuklić. Świat mieszkańców Beldingsville, w który wkracza tytułowa Pollyanna, jest uporządkowany, ale wypełniony nudnym i drętwym życiem. Co stanie się, gdy wypracowane formy zaczną się rozpadać? Ciotka Polly, doktor Chilton czy Pendleton, dość czarno-biało przedstawieni w powieści, w interpretacji Teatru Futryna otrzymują przestrzeń, aby widz mógł głębiej wniknąć w ich historię i motywacje.

Podczas spektaklu widzowie pośród świetnych brzmień, dobrych tekstów i żartobliwych dialogów będą mogli podjąć refleksję nad pytaniami, które często w wirze obowiązków schodzą na dalszy plan. Te pytania przed widzem postawią młodzi ludzie, którzy dzieląc się pasją, talentem i miłością do sztuki tworzą Teatr Futryna. To aktorzy, chór, orkiestra, dyrygent, kompozytorzy, reżyserzy, choreografowie, scenografowie i wielu innych młodych ludzi, odpowiedzialnych za stworzenie nie tylko wartościowego pod względem treści spektaklu, ale przede wszystkim profesjonalnie przygotowanego wydarzenia kulturalnego. Spektakl muzyczny, który będziemy mieli okazję zobaczyć, pokazuje, że młodość to nie tylko zapał i energia, ale również wykształcenie, doświadczenie zawodowe, ciężka praca, rzetelność i wytrwałość w dążeniu do wytyczonego celu, czyli po prostu dojrzałość. A na co dzień Teatr Futryna to grupa przyjaciół, która wspólnie kroczy przez życie dzieląc radości i smutki, sukcesy i porażki.

Fundacja Światło i Sól, która jest współorganizatorem widowiska, pragnie stwarzać przestrzeń młodym, utalentowanym ludziom, którzy chcą się dzielić z innymi swoim spojrzeniem na sztukę, pokazując jednocześnie, że przedsięwzięcia niekomercyjne mogą być tworzone na równie wysokim poziomie, co wydarzenia komercyjne.

Spektakl będzie biletowany, aby pokryć wyłącznie koszty organizacyjne.

Data: 29.10.2022, 19:00
Miejsce: Hala widowiskowo- sportowa Technikum im. św. Józefa, ul. Złota 144A, Kalisz
Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/83360/Kalisz/Pollyanna/

Wydarzenie objęte jest patronatem medialnym Latarnika Kaliskiego.

źródło: fundacja Światło i Sól

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze