baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

2 wypadki i 20 kolizji – kaliska policja podsumowuje świąteczny weekend

Jak co roku kaliscy policjanci dbali o to, byśmy spokojnie spędzili święta nie tylko w miejscu zamieszkania, ale również i w podróży. Policjanci, od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia, prowadzili na drogach wzmożone działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz nad płynnością ruchu. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci. Szczególną uwagę zwracali także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach kościołów, a także na osiedlach mieszkaniowych.

Świąteczny weekend można uznać za bezpieczny. Od piątku do poniedziałku, na terenie miasta i powiatu kaliskiego doszło dwóch wypadków drogowych. Podczas tych czterech dni działań funkcjonariusze odnotowali łącznie 20 kolizji. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, każdego dnia prowadzili na drogach kontrole stanu trzeźwości. Policjanci podejmując tego typu działania chcą wyeliminować z dróg osoby, które mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla samych siebie, ale też dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Jak wykazały policyjne kontrole, niestety nadal nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. W trakcie działań funkcjonariusze z kaliskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 5 kierowcom, którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Źródło: KMP

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze