reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

20-latek szybko nie wróci za kierownicę

Utratą prawa jazdy zakończyła się podróż 20-letniego kierowcy forda. Młody mężczyzna po tym jak minął patrol kontrolujący prędkość, gwałtownie przyśpieszył. Najwyraźniej nie spodziewał się, że funkcjonariusze zmierzą prędkość, z jaką się oddalał.

Policjanci z kaliskiej drogówki prowadząc kontrole prędkości na terenie powiatu kaliskiego zwrócili uwagę na osobowego forda. Kierowca auta, przejechał obok patrolu i nagle agresywnie przyśpieszył. Przeprowadzony pomiar prędkości oddalającego się pojazdu wykazał, że kierowca w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechał, aż 111 km/h.

Policjanci dogonili lekkomyślnego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że kierownicą forda siedział 20-latek. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że młody kierowca przekroczył dopuszczalny limit punktów karnych. 20-latek musiał pożegnać się z prawem jazdy. Teraz zostanie przesłany wniosek do właściwego starosty o skierowanie kierującego na egzamin sprawdzający w WORD. Po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego kierowca będzie mógł odzyskać uprawnienia. Amator szybkiej stracił już prawo jazdy. Dodatkowo policjanci nałożyli na lekkomyślnego kierowcę mandat karny w wysokości 2000 złotych, a na jego konto trafiło dodatkowo 10 punktów karnych.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze