Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

20 nowych strażników w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

20 nowo przyjętych funkcjonariuszy Straży Granicznej, w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej oddziału, złożyło 10 marca uroczyste ślubowanie. Uroczysta zbiórka tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, złożenia meldunku przez dowódcę oraz odegrania hymnu państwowego.

Ślubowanie przyjął zastępca Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Paweł Maziec. Po ślubowaniu płk SG Paweł Maziec złożył gratulacje młodym funkcjonariuszom za podjęcie odważnej i odpowiedzialnej decyzji, jaką jest służba Ojczyźnie. Dodał, że rota ślubowania to nie tylko słowa, to także poczucie odpowiedzialności, solidarności, zdyscyplinowanie oraz rzetelność, a także chęć wypełniania obowiązków służbowych na najwyższym poziomie. Nawiązał także do bardzo trudnej sytuacji na Ukrainie oraz stałego zagrożenia nielegalną migracją utrzymującego się na granicy polsko-białoruskiej. Wspomniał także o wyzwaniach jakie stoją przed funkcjonariuszami Straży Granicznej na zachodzie naszego kraju. 

Po złożeniu roty ślubowania, nowym funkcjonariuszom błogosławieństwa na nową drogę zawodową udzielił Kapelan Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ks. ppor. SG Piotr Marciniak. Wśród nowo mianowanych jest 9 kobiet i 11 mężczyzn. Od 14 marca grupa ta rozpocznie szkolenie podstawowe oraz następujące bezpośrednio po nim szkolenie podoficerskie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkoleń, w stopniu kaprala funkcjonariusze rozpoczną służbę w placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: NOSG
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze