baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

2000 zł mandatu, 14 punktów i zatrzymane prawo jazdy

2000 złotych mandatu, 14 punktów karnych i zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, to efekt kontroli drogowej 24-letniego kierowcy peugeota. Kierujący w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 112 km/h. Niebezpieczną jazdę przerwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci z drogówki podczas pełnienia służby na terenie gminy Blizanów, zauważyli dynamicznie przemieszczający się pojazd marki Peugeot. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości auta i okazało się, że kierowca jechał o 62 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h. Kierujący peugeotem został zatrzymany do kontroli. W rozmowie z policjantami 24-latek przyznał, że śpieszył się do domu.

W związku z popełnionym wykroczeniem, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktami karnymi. Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. W związku z tym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania lekkomyślnemu kierowcy.

źródło: KMP Kalisz, fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze