reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

220 000 zł na auto elektryczne dla Straży Miejskiej

Rada Miasta Kalisza zdecydowała o przyznaniu dodatkowych 220 000 zł dla Straży Miejskiej na zakup samochodu elektrycznego przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych. Na razie nie wiadomo, od kiedy auto będzie wykorzystywane w kaliskiej jednostce.

Zapytaliśmy Straż Miejską o szczegóły dotyczące pojazdu, lecz nie został on jeszcze przez nią zakupiony. Straż Miejska Kalisza dopiero będzie przystępować do przetargu. Strażnicy zapewniają, że auto będzie wykorzystywane „niezwłocznie po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z zakupem”.

Głosowanie w sprawie przyznania 220 000 zł na zakup „samochodu elektrycznego przystosowanego do przewozu osób nietrzeźwych dla Straży Miejskiej Kalisza” miało miejsce w czasie Sesji Rady Miasta Kalisza z 31 marca 2022 roku.

AKTUALIZACJA:

Pod artykułem udostępnionym na Facebooku pojawił się komentarz Prezydenta Krystiana Kinastowskiego, który wyjaśnia, skąd ten wydatek: – Zakup samochodu finansowany jest z tzw. „kapslowego” czyli środków, które trafiają do samorządu na przeciwdziałanie i walkę ze skutkami alkoholizmu. Wnioskującym jest Komendant SM, który uznał, że taki pojazd jest potrzebny. Zakup ten nie obciąża zatem budżetu miasta, wręcz przeciwnie – doposażamy w ten sposób SM, której tabor wymaga sukcesywnej wymiany. Pozostałe środki z funduszu zostaną wydatkowane na akcje profilaktyczne, edukację i promocję zdrowego trybu życia – głównie wśród młodzieży. Inną sprawą jest, że obowiązuje ustawa o elektromobilności, która narzuca na samorządy określone proporcje dla floty – napisał Prezydent.

Chodzi o ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, zgodnie z którą samorządy od 2025 roku będą zobligowane do tego, aby wymieniona została flota aut, z których korzystają jednostki Urzędu Miasta. Ma ona składać się co najmniej w 30% z aut elektrycznych, a w przypadku zadań zleconych innym podmiotom w limit zaliczają się także auta na gaz.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze