Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

230. rocznica insurekcji kościuszkowskiej – zapraszamy na rekonstrukcję wydarzeń

Przedświąteczny tydzień rozpoczniemy historycznym akcentem. 22 marca, w 230. rocznicę insurekcji kościuszkowskiej, m.in. grupa rekonstrukcyjna, orkiestra dęta i młodzież szkolna z II LO odtworzą przysięgę Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej z 24 marca 1794 roku.

Rekonstrukcja wydarzeń sprzed 230 lat rozpocznie się o 11.30 przemarszem młodzieży kaliskich szkół, grupy rekonstrukcyjnej, członków Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych i orkiestry wokół kaliskiego ratusza. Uczestnicy wydarzenia odtworzą przysięgę Tadeusza Kościuszki na Głównym Rynku, pół godziny później. Rekonstrukcję zwieńczy koncert pieśni z czasów insurekcji, w wykonaniu Chóru Kopernik z III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Kaliszu. Rekonstrukcja jest częścią projektu ”Poszli w boje chłopcy nasze. W 230. Rocznicę Insurekcji Kościuszkowskiej” dotowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu nadzorowanego przez Biuro „Niepodległa”.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze