baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

25-latka wsiadła za kółko pomimo zakazu

Na sześć miesięcy straci prawo jazdy 25-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Kobieta wsiadła za kierownicę samochodu, pomimo tego, że wcześniej policjanci zatrzymali jej prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Nie wszyscy kierujący, którym zatrzymano prawa jazdy w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym stosują się do obowiązujących przepisów, które zabraniają im wsiadania za kierownicę przez okres 3 miesięcy. Jednym z takich nieodpowiedzialnych kierowców okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego zatrzymana do kontroli drogowej na terenie gminy Opatówek, przez policjantów ruchu drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca hyundaiem kobieta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kobieta straciła uprawnienia w związku z obowiązującymi przepisami. Jak ustalili policjanci 25-latka została zatrzymana do kontroli drogowej miesiąc wcześniej. Powodem kontroli było rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mieszkanka powiatu kaliskiego straciła uprawnienia do kierowania, na okres trzech miesięcy. Pomimo tego kobieta, zdecydowała się wsiąść za kierownicę auta. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci wystąpią do organu wydającego uprawnienia z wnioskiem o wydłużenie okresu zatrzymania dokumentu. 25-latka będzie mogła go odzyskać dopiero za sześć miesięcy.

Od początku tego roku, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 163 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami, w związku przekroczeniem przez kierowców prędkości, o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez funkcjonariuszy, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KMP Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze