Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

27-latka straciła prawo jazdy na 3 miesiące

Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, 2000 złotych mandatu oraz 14 punktów karnych to konsekwencje, które poniosła 27-latka kierująca mazdą. Kobieta została zatrzymana do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym.

Kierowcy łamiący obowiązujące przepisy powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze

Dla policjantów bezpieczeństwo w ruchu drogowym stanowi jeden z priorytetów. Dbając o bezpieczeństwo zarówno niechronionych uczestników ruchu, jak i kierujących pojazdami, policjanci codziennie monitorują sytuację na drogach, prowadzą działania prewencyjno-kontrolne i reagują na wszelkie ujawnione zagrożenia.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełniący służbę na terenie powiatu kaliskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mazdą kobietę. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowany. 27-latka w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością, aż 115 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze z drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej mazdą kobiecie. Mieszkanka powiatu kaliskiego będzie mogła je odzyskać dopiero za 3 miesiące. Zgodnie z taryfikatorem policjanci nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2000 złotych, dodatkowo na „konto” 27-latki wpłynęło 14 punktów karnych.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze