Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

28 punktów karnych dla szybkiego 59-latka

Wysokie stawki mandatów obowiązują od początku roku. Wśród wykroczeń z najbardziej dotkliwymi kwotami grzywny jest przekroczenie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Przekonał się o tym kierowca alfy romeo.

Kierowca został zatrzymany przez kaliskich policjantów na terenie gminy Grabów nad Prosną, podczas działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z grupy „SPEED”. Powody kontroli były dwa. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h 59-latek pędził swoim autem z prędkością aż 105 km/h, a dodatkowo wyprzedzał inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Kierowca próbował tłumaczyć swoje zachowanie pośpiechem i pilnymi sprawami do załatwienia w jednym z urzędów.

Ostatecznie sprawca wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 3 tys. złotych oraz 28 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy 59-latka.

Źródło: Policja Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze