Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

3 miesiące aresztu za groźby karalne

Kaliscy policjanci zatrzymali 50-latka, który w jednej z galerii handlowych groził kobiecie przy użyciu noża. Napastnik został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

We wtorek wieczorem, do pracownika ochrony jednego z marketów podeszła zaniepokojona kobieta. Mieszkanka powiatu ostrowskiego poinformowała, że przed chwilą na terenie galerii handlowej nieznany mężczyzna, groził jej nożem. Zdenerwowana kobieta poprosiła o pomoc. Pracownicy ochrony natychmiast powiadomili o sytuacji funkcjonariuszy Policji.

Na miejsce interwencji został skierowany patrol z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Policjanci już trakcie dojazdu do galerii zauważyli na jednej z pobliskich ulic mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi napastnika, który podała pokrzywdzona.Chwilę później mężczyzna został zatrzymany. W chwili zatrzymania miał przy sobie nóż, którym wcześniej miał grozić kobiecie. Okazało się, że to 50-letni obywatel Czech.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona złożyła zawiadomienie w tej sprawie. Sprawca zdarzenia trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego w tej sprawie, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił zatrzymanemu zarzut kierowania gróźb karalnych. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejowej w Kaliszu i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu; fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze