baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

30-latka padła ofiarą oszustów i straciła 49 tys. zł

Nie tylko seniorzy padają ofiarą oszustów. Do 30 letniej mieszkanki powiatu kaliskiego zadzwonili oszuści, którzy podawali się za pracowników banku oraz prokuratorów. Kobieta uwierzyła w zmyśloną historię o tym, że jej oszczędności zgromadzone na kontach bankowych są zagrożone i przekazała oszustom łącznie 49 tys. złotych.

18 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosiła się mieszkanka powiatu kaliskiego, która powiadomiła o oszustwie. Z relacji kobiety wynika, że na jej numer komórkowy zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Nieznajomy chciał wmówić kobiecie, że jej oszczędności zgromadzone na kontach bankowych są zagrożone i że ktoś próbował dokonać nieuprawnionej wypłaty z jej konta. Podał jej nawet imię i nazwisko tej osoby. Oszust polecił kobiecie wypłacić wszystkie oszczędności, a następnie wpłacić je w konkretnym wpłatomacie. Kobieta początkowo nie chciała się zgodzić na dokonanie takich transakcji i odmówiła. Po krótkiej chwili do kobiety zadzwoniła osoba podająca się za prokuratora, przekonując kobietę, o tym że jej pieniądze są zagrożone. Kobieta po kilkunastu telefonach od oszustów uległa presji i ich naciskom. W końcu uwierzyła w zmyśloną historię i chcąc chronić swoje pieniądze, dokonała wypłaty łącznie 49 tyś zł, a następnie udała się do wskazanego przez oszustów wpłatomatu i w kilkunastu transzach, za pośrednictwem kodów Blik, które otrzymywała od dzwoniących oszustów wpłaciła swoje pieniądze.

Apelujemy, aby zawsze zachowywać szczególną ostrożność kiedy dzwoni do nas osoba, która podaje się za pracownika różnych instytucji i prosi nas o przekazanie pieniędzy. Pomimo nieustannie prowadzonych akcji informacyjnych i profilaktycznych, niestety nadal dochodzi do oszustw, jak widać nie tylko na szkodę osób starszych. W sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę telefoniczną. W takim przypadku warto skontaktować się najbliższą rodziną, bankiem lub Policją i potwierdzić czy przekazana nam informacja jest prawdziwa. Tym bardziej, że telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze