reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

30 młodych kaliszan podjęło wyzwanie starcia z kaligrafią

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przygotowała na czas ferii szereg zajęć pod wspólną nazwą „Zima w Bibliotece”. Odwiedziliśmy dziś Filię nr 3, w której uczniowie kaliskich szkół poznawali sztukę „pięknej litery”, czyli kaligrafię.

Dziś Filia nr 3 wypełniła się młodymi adeptami kaligrafii. Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia – tego jak trzymać pióro oraz jak działa stalówka. Podczas spotkania najmłodsi użytkownicy biblioteki mogli ćwiczyć umiejętność pięknego pisania. Jak podkreśla inicjator zajęć, a zarazem ich prowadzący Mateusz Halak, warsztaty są wstępem do większego projektu w przyszłości, jakim jest „Szkoła Kaligrafii”. Wszyscy młodzi kaliszanie, również Ci, którzy nie uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach, będą mieć możliwość nauczenia się tej „pięknej litery”. W ramach projektu powstaną dwa tryby – indywidualny, liczący nawet kilka grup po ok. 5 osób oraz grupowy, w którym przewidziane jest ok. 30 miejsc.

W ramach programu „Zima w Bibliotece”, dzieci w Bibliotece Głównej oraz Filii nr 9 uczą się podstaw programowania. Odbywają się one podczas „Zabaw z robotami”, czyli warsztatów z wykorzystaniem Photonów sterowanych za pomocą tabletów. Sporym powodzeniem cieszą się także „Zabawy z Lego” oraz odbywające się codziennie „Zabawy z planszówkami”. „Podchodzimy do tego pedagogicznie, ale zależy nam również na tym, aby dzieci miały możliwość wyrażenia swoich emocji, pasji” – powiedział Mateusz Halak.

Dla uczestników zimowych półkolonii, przy współpracy z Klubem Osiedlowym Serbinów, biblioteczny Klub planszówek CUBUS zorganizował turniej BINGO. Dodatkowo w Bibliotece Głównej dzieci mogą wcielić się w detektywów rozwiązując zagadki w bibliotecznym escape roomie, odkryć sekrety, które w swoich szufladach skrywa bajkowóz. Natomiast w każdą środę zagrać w klubie gier planszowych SOLARIS.

Źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze