baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

30. Regionalne Warsztaty Folklorystyczne

Centrum Kultury i Sztuki wypełniło się miłośnikami muzyki i sztuki ludowej. W programie warsztatów znalazły się zajęcia praktyczne, teoretyczne, filmy oraz konsultacje. Obędzie się także podsumowanie Biesiady Folkloru Ziemi Kaliskiej 2022.

Zajęcia rozpoczęły się od wykładu „Jak pokazujemy kulturę ludową,
a w jaki sposób widzi ją społeczeństwo?
” prowadzonego przez muzyka ludowego Krzysztofa Rospondka. Podczas pierwszej części uczestnicy otrzymali wskazówki przydatne podczas gry oraz występów. Nie zabrakło także ciekawostek historycznych z regionu. Wśród ekspertów prowadzących zajęcia znaleźli się także dr Arleta Nawrocka-Wysocka, etnomuzykolożka z Instytutu Sztuki PAN w Warszawie, Piotr Kulka, kierownik i choreograf Zespołu „Wielkopolanie”, a także Anna Gałczyńska, specjalistka ds. dziedzictwa kulturowego CKiS w Kaliszu.

Zaplanowano także czas na rozmowy o działalności zespołów i ich finansowaniu, wymiana informacji i pozyskanie wiedzy o kulturze naszych przodków.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze