Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

300 sztuk narkotestów trafiło do kaliskich policjantów

Policjanci dzięki wsparciu władz miasta po raz kolejny otrzymali skuteczne „narzędzie” do walki z przestępczością narkotykową. 300 sztuk narkotesterów służących do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu insp. Dariusza Bieńka, przekazał Wiceprezydent Miasta Kalisza Mateusz Podsadny .

Kolejna partia testów do wykrywania narkotyków została przekazana na potrzeby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Te specjalistyczne testy są bardzo ważnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Narkotesty najczęściej wykorzystywane są przez policję do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazd pod wpływem środków odurzających. Tego typu testy są również używane przez policjantów w stosunku do osób (także nieletnich), podejrzewanych o zażywanie narkotyków. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej. Łączny koszt zakupu 300 sztuk narkotesterów wyniósł blisko 6 tys. złotych.

To kolejna pula testów do wykrywania narkotyków, przekazana funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, przez Urząd Miasta Kalisza. Narkotesty zakupione zostały ze środków za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, w ramach realizacji zadań z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024-2026.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze