baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

458 uczniów przygotowało się do matury z Akademią Kaliską

Czworo nauczycieli i wykładowców przygotowało i przeprowadziło zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu maturalnego z matematyki, biologii oraz chemii dla uczniów kaliskich szkół ponadpodstawowych. Za zaangażowanie podziękowali im prezydent Krystian Kinastowski oraz dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor, prof. Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

Kurs powtórzeniowy dla maturzystów poprowadzili: dr Marek Dębczyński (matematyka), Katarzyna Rzepczak (biologia), dr inż. Janusz Pęcherz oraz Renata Dominiak (chemia). Zajęcia odbywały się w soboty i niedziele od 25 lutego do 30 kwietnia 2023 r.

Na kurs organizowany przez Miasto Kalisz i Akademię Kaliską zgłosiło się 458 uczniów kaliskich szkół ponadpodstawowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się matematyka, która stanowi przedmiot obowiązkowy na egzaminie maturalnym.

Spotkanie w Akademii Kaliskiej było okazją do rozmowy o potrzebach w kształceniu młodych ludzi, egzaminie maturalnym, rozwoju uczelni, a także działaniach Miasta na rzecz młodzieży.

Jak podkreślali wykładowcy, młodzi ludzie byli bardzo zaangażowani i zadowoleni z takiej formy wsparcia ich przygotowań do egzaminu. Była to szansa na powtórzenie i usystematyzowanie materiału przed egzaminem dojrzałości.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze