baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

5-ciu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności i wyobraźni. Taki kierowca łamie prawo drogowe, a także naraża na utratę zdrowia i życia siebie, swoich pasażerów i innych. Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego w miniony weekend zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących, wśród nich była jedna osoba jadąca hulajnogą elektryczną.

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców, nadal część z nich decyduje się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych.

Właśnie w celu uniemożliwienia dalszej podróży nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego funkcjonariusze przeprowadzają liczne kontrole stanu trzeźwości.

W miniony weekend, 20-letni mieszkaniec powiatu sycowskiego, został zatrzymany gdy kierował osobowym Fiatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Więcej bo prawie 2 promile alkoholu, miał 34-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który poruszał się pojazdem m-ki Daewoo w m. Czekanów. Został zatrzymany przez patrol Ruchu Drogowego.

Tyle samo miał kierujący, który na widok patrolu w m. Antonin wyłączył światła i wycofał się w drogę gruntową. Policjanci zauważyli, że kierujący zachowuje się dziwnie i podjęli czynności. 55-latek oprócz 2 promili alkoholu w organizmie, nie miał prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane.

Blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który kierując pojazdem m-ki Citroen w m. Przygodzice wjechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu i uderzył w znaki.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Ponadto w niedzielne przedpołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej jednostki zatrzymali do kontroli kierującą hulajnogą elektryczną. Od 29-latki wyczuwalna była silna woń alkoholu a po zbadaniu okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W związku z tym policjanci sporządzili stosowną dokumentacje. Za takie wykroczenie grozi mandat w wysokości nawet 2500 zł.

 

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze