50 fotografii z gór i lasów

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do zwiedzana wystawy pt. ,,50 fotografii z gór i lasów” w galerii w Muzeum Leśnictwa – Oficynie. Wystawie towarzyszy informator, w który można zaopatrzyć się podczas zwiedzania ekspozycji. Autorem zdjęć i jednocześnie twórcą wystawy jest Adam Bencal.

Wystawa Adama Bencala – na co dzień leśniczego w Nadleśnictwie Śnieżka – nosi tytuł „50 fotografii z gór i lasów”. Składają się na nią zdjęcia ludzi napotkanych podczas prac w lesie, krajobrazów i detali roślin. Prezentowane prace należą do kilku cykli, m.in.: „Leśni ludzie” , „Praca w lesie” oraz „Góry”. Na wyjątkowość fotografii autora wpływ ma kilka składowych – tradycja fotograficzna, ręczna obróbka każdego fotogramu oraz wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu skrzynkowego.

Adam Bencal jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, jest uczestnikiem kilku edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników, organizowanego przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wystawa w „Oficynie” jest trzecią indywidualną prezentacją fotografii autora, zorganizowaną przez placówkę. Ekspozycję można oglądać do 30 listopada tego roku.

źródło: um, OKL

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze