Baner 3D
baner_GM

6 bramek i zwycięstwo na otwarcie sparingów „Trójkolorowych”

Z wysokiego “C” podopieczni Bogdana Zająca rozpoczęli cykl zimowych sparingów. Kakaesiacy nie pozostawili złudzeń czwartoligowej Centrze Ostrów Wielkopolski, pokonując rywali aż 6:1 w test-meczu. KKS, po bramkach Nikodema Zawistowskiego i Daniela Kamińskiego, prowadził do przerwy 2:1, a w drugiej części gry trafienia dla Dumy Kalisza dołożyli Kamil Koczy, Bartłomiej Putno, Maurycy Przybył oraz z rzutu karnego Mateusz Majewski.

Sparing został rozegrany w dość szybkim tempie, co może dziwić na początku okresu przygotowawczego. Goście, przy tak wysoko ustawionym zespole KKS-u, nie radzili sobie z budowaniem akcji. Pressing, po wymianie kilku podań przed własnym polem karnym, skutecznie pozwalał podopiecznym Bogdana Zająca przechwycić piłkę. Po błędzie jednego z defensorów Centry, wynik w meczu otworzył Nikodem Zawistowski, który minął zwodem obrońców i pewnie pokonał bramkarza przyjezdnych. Kilka minut później niepewną interwencję bramkarza w powietrzu wykorzystał Daniel Kamiński, tym samym szybko podwyższając prowadzenie. Przed zakończeniem pierwszej połowy, po podyktowanej jedenastce, Centra zdobyła trafienie kontaktowe.

W drugiej połowie Bogdan Zając dał szansę kolejnym kakaesiakom. Wprowadzony na boisko Kamil Koczy, w 49. minucie rywalizacji, wpisał się na listę strzelców po płaskim i mocnym strzale z 16. metra. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać aż do końcówki sparingu. W 85. minucie gola na 4:1 zdobył Bartłomiej Putno, który pokonał goalkeepera gości uderzeniem przy słupku. Chwilę później dogranie w pole karne wykorzystał Maurycy Przybył, zawodnik Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w pojedynku, rezultat meczu ustalił Mateusz Majewski, strzelając gola po rzucie karnym.

Warto podkreślić, że w sparingu z Centrą zagrali zawodnicy Akademii, bramkarze Michał Stefaniak oraz Mateusz Baran, Kacper Dudek oraz zdobywca bramki Maurycy Przybył.

Sparing#1, 19.01.2022, godz. 17:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Centra Ostrów Wielkopolski 6:1 (2:1)
Bramki KKS: 1:0 Nikodem Zawistowski 19. min, 2:0 Daniel Kamiński 23. min, 3:1 Kamil Koczy 49. min, 4:1 Bartłomiej Putno 85. min, 5:1 Maurycy Przybył 86. min, 6:1 Mateusz Majewski 90+3. min (k).

KKS Kalisz (I połowa): Michał Stefaniak (BR) – Przemysław Stolc, Filip Kendzia, Mateusz Gawlik (C), Mateusz Mączyński (31. min Jakub Staszak) – Bartosz Gęsior, Nikodem Zawistowski, Wiktor Walczak, Nestor Gordillo, Daniel Kamiński – Miłosz Matuszewski (31. min Piotr Giel).

KKS Kalisz (II połowa): Mateusz Baran (BR) – Karol Smajdor, Bartosz Waleńcik, Wiktor Smoliński, Jakub Staszak (61. min Kacper Dudek) – Jakub Zachara, Bartłomiej Putno, Kamil Koczy, Mateusz Majewski, Maurycy Przybył – Piotr Giel (61. min Adam Zadka).

Żółte kartki KKS: Smajdor, Smoliński

Źródło: KKS Kalisz