60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Piegonisku-Wsi
25 listopada 20123 r. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Piegonisku-Wsi, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, świętowały wyjątkowy jubileusz 60-lecia koła.
Z okazji okrągłego Jubileuszu, Panie przygotowały uroczystość, podczas której podziękowały osobom zaangażowanym we współpracę przez długie lata swojej aktywności. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu. Uroczystość uświetniły występy Kapeli Ludowej Brzeziny oraz Zespołu Pieśni „Brzezinianki”.
Do wspólnego świętowania członkinie KGW w Piegonisku-Wsi zaprosiły parlamentarzystów, samorządowców, sympatyków i przyjaciół koła. Pośród przybyłych gości byli m.in.: Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Piotr Trybek, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk, Zastępca Wójta Gminy Brzeziny Bogna Stysiak-Gałka, Wicestarosta Powiatu Kaliskiego Zbigniew Słodowy, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Radny Rady Powiatu Kaliskiego Robert Marszałek, Ksiądz Proboszcz Parafii Sobiesęki Ryszard Krawczyński.
W trakcie oficjalnej części spotkania zaproszeni goście przekazali gratulacje i upominki dla członkiń KGW. Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Piotr Trybek odznaczył Przewodniczącą Koła Gospodyń Panią Helenę Szych Honorową Odznaką Primus in Agendo. Odznaka jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.
Koło Gospodyń Wiejskich w Piegonisku Wsi powstało w 1963 roku. Miało ono na celu poprawę jakości życia kobiet na wsi poprzez organizowanie kursów z zakresu pieczenia, gotowania, szycia, robótek ręcznych, haftowania i szydełkowania. Kobiety Gospodarne Wyjątkowe – to motto KGW, które doskonale oddaje ich działalność i zaangażowanie. To nie tylko gospodynie domowe, ale także osoby, które czynnie wspierają swoją społeczność i działają na rzecz jej rozwoju.
Jubileuszowe święto świadczy o tym, że wszystko to, co zostało wypracowane przez pokolenia, nie uległo zapomnieniu i nie zniknie ze świadomości młodych mieszkanek wsi.
Źródło: Urząd Gminy Brzeziny